2020-21 PIAA District IV Championship Schedule

Sport Class Date Location Champion
Golf AA, AAA October 1
Eagles Mere County Club Lewisburg (AA Boys), East Juniata (AAA Boys), Loyalsock (AA Girls)
Girls Tennis All - Singles October 12 Central PA Tennis Center (Williamsport) Olivia Dorner (South Williamsport)
Girls Tennis All - Team October 15 Williamsport HS Central Columbia
Girls Tennis All - Doubles October 19 Central PA Tennis Center (Williamsport) Lydia Barbour and Rei Saar (Montoursville)
Boys XC A, AA October 29 Warrior Run HS Hughesville (A), Lewisburg (AA)
Boys XC A (Individual) October 29 Warrior Run HS Hunter Foust (Hughesville)
Boys XC AA (Individual) October 29 Warrior Run HS Jacob Hess (Lewisburg)
Girls XC A, AA October 29 Warrior Run HS Wyalusing (A), Warrior Run (AA)
Girls XC A (Individual) October 29 Warrior Run HS Kennedy Marsh (Montgomery)
Girls XC AA (Individual) October 29 Warrior Run HS Lauren Trapani (Warrior Run)
Field Hockey A, AA November 5 Central Columbia HS Bloomsburg (A), Selinsgrove (AA)
Football A October 31 Canton HS Muncy
Football AA, AAA, AAAA November 6-7 Southern Columbia HS (AA), Montoursville HS (AAA), Jersey Shore HS (AAAA) Southern Columbia (AA), Danville (AAA), Jersey Shore (AAAA)
Volleyball A, AA November 5 Williamson HS Canton (A), North Penn-Liberty (AA)
Boys Soccer A, AA, AAA November 7 Millville HS (A), Lewisburg HS (AA), Selinsgrove HS (AAA) Millville (A), Lewisburg (AA), Selinsgrove (AAA)
Girls Soccer A, AA, AAA November 7 East Juniata HS (A), Bloomsburg HS (AA), Selinsgrove HS (AAA) Southern Columbia (A), Bloomsburg (AA), Selinsgrove (AAA)
Boys/Girls Diving All February 27 Bloomsburg MS Caleb Leaman (Lewisburg), Gabrielle Hackett (Danville)
Boys/Girls Swimming All March 3-4 Williamsport HS Central Columbia (boys), Danville (girls)
Boys Basketball All March 11-13 Williamsport HS (A-AAAA), Bald Eagle Area HS (AAAAA) St. John Neumann (A), Wyalusing (AA), Loyalsock (AAA), Danville (AAAA), Shikellamy (AAAAA)
Girls Basketball All March 11-13 Williamsport HS (A-AAAA), Selinsgrove HS (AAAAA) Northumberland Christian (A), Mount Carmel (AA), Loyalsock (AAA), Central Columbia (AAAA), Shikellamy (AAAAA)
Wrestling All (Team) March 17 Southern Columbia HS Southern Columbia
Competitive Spirit All March 20 Shamokin HS Milton (Small), Montoursville (Large), Williamsport (Co-Ed)
Boys Tennis All - Team TBA TBA  
Boys Track & Field All TBA Williamsport HS  
Girls Track & Field All TBA Williamsport HS  
Baseball All TBA Bowman Field (Williamsport)  
Softball All TBA Moser Complex (Turbotville)  
Boys Lacrosse AA TBA TBA  
Girls Lacrosse AA TBA TBA