2019 Boys Track Schedule

Week 1

March 19, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Bellefonte @ Jersey Shore Jersey Shore Jersey Shore
 

Week 2

March 26, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm North Penn-Mansfield @ Athens Athens Athens
4:00 pm Northern Tioga/Troy @ Wyalusing Wyalusing Wyalusing
4:00 pm Danville @ Jersey Shore Jersey Shore Jersey Shore
4:00 pm Mount Union @ East Juniata East Juniata East Juniata
4:00 pm Shamokin @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:00 pm Shikellamy @ Central Mountain Central Mountain Central Mountain
March 27, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Lewisburg @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
March 28, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Williamsport @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:00 pm Shamokin/Southern Columbia @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
March 30, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA Pennsylvania Track Classic Plymouth-Whitemarsh Plymouth-Whitemarsh
10:00 am Tim Cook Memorial Invite Chambersburg Chambersburg
 

Week 3

April 2, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Northern Tioga/Wellsboro @ Canton Canton Canton
4:00 pm South Williamsport @ Bloomsburg Bloomsburg Bloomsburg
4:00 pm Central Columbia @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
4:00 pm Shikellamy @ Danville Danville Danville
4:00 pm East Juniata @ Greenwood Greenwood Greenwood
4:00 pm Hughesville @ Southern Columbia Southern Columbia Southern Columbia
4:00 pm Meadowbrook Christian @ Sayre Sayre Sayre
4:00 pm Midd-West @ Shamokin Shamokin Shamokin
4:00 pm Milton @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:00 pm NEB/Montgomery @ Wyalusing Wyalusing Wyalusing
4:00 pm North Penn-Mansfield @ Towanda Towanda Towanda
4:00 pm Williamsport @ Central Mountain Central Mountain Central Mountain
April 3, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Mifflinburg @ Jersey Shore Jersey Shore Jersey Shore
4:00 pm Warrior Run @ Mount Carmel Mount Carmel Mount Carmel
April 4, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm South Williamsport @ Hughesville Hughesville Hughesville
April 6, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
9:00 am Twin Rivers Invite Athens Athens
9:00 am Don Wilhour Selinsgrove Classic Selinsgrove Selinsgrove
 

Week 4

April 9, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Canton/Northern Tioga @ Towanda Towanda Towanda
4:00 pm NEB/Troy/Wellsboro @ Athens Athens Athens
4:00 pm Mount Carmel @ Bloomsburg Bloomsburg Bloomsburg
4:00 pm Mifflinburg @ Danville Danville Danville
4:00 pm East Juniata @ Susquenita Susquenita Susquenita
4:00 pm Jersey Shore @ Williamsport Williamsport Williamsport
4:00 pm Northumberland Christian @ Montgomery Montgomery Montgomery
4:00 pm North Penn-Mansfield/Wyalusing @ Sayre Sayre Sayre
4:00 pm South Williamsport @ Southern Columbia South Williamsport South Williamsport
April 10, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Sayre @ Wellsboro Wellsboro Wellsboro
4:00 pm Loyalsock @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
4:00 pm Warrior Run/Sullivan County @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:00 pm Warrior Run @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:00 pm Sullivan County @ Hughesville Hughesville Hughesville
April 11, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Midd-West @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
4:00 pm Shamokin @ Milton Milton Milton
4:00 pm Selinsgrove @ Central Mountain Central Mountain Central Mountain
April 12, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
3:30 pm Sterling Hoffman Invite Tulpehocken Tulpehocken
4:00 pm Molly Dry Invite Mansfield University Mansfield University
April 13, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
9:30 am New Balance Pan-Ram Invite Central Dauphin Central Dauphin
10:30 am Jim Taylor High School Classic Susquehanna University Susquehanna University
 

Week 5

April 16, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Meadowbrook Christian/NEB/Sayre @ Canton Canton Canton
4:00 pm Towanda @ Athens Athens Athens
4:00 pm Midd-West/Warrior Run @ Bloomsburg Bloomsburg Bloomsburg
4:00 pm Selinsgrove @ Danville Danville Danville
4:00 pm East Juniata @ Juniata Juniata Juniata
4:00 pm Central Mountain @ Jersey Shore Jersey Shore Jersey Shore
4:00 pm Lewisburg @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:00 pm Shamokin @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
4:00 pm Southern Columbia @ Mount Carmel Mount Carmel Mount Carmel
4:00 pm Williamsport @ Shilellamy Shikellamy Shikellamy
April 18, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA Red & Black Invite East Stroudsburg University East Stroudsburg University
2:00 pm Breslin Invite Mount Carmel Mount Carmel
April 20, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
8:00 am Jack Roddick HS Invite Shippensburg University Shippensburg University
 

Week 6

April 22, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
2:00 pm Bald Eagle Invite Lock Haven University Lock Haven University
April 23, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm NEB/Northern Tioga @ Athens Athens Athens
4:00 pm Southern Columbia @ Bloomsburg Bloomsburg Bloomsburg
4:00 pm Upper Dauphin @ East Juniata East Juniata East Juniata
4:00 pm Sullivan County @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:00 pm Mount Carmel/Sullivan County @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:00 pm Jersey Shore @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
4:00 pm Milton @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
4:00 pm Midd-West @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
4:00 pm Meadowbrook Christian @ Montgomery Montgomery Montgomery
4:00 pm Mount Carmel vs Sullivan County Hughesville Hughesville
4:00 pm Williamsport @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
4:00 pm South Williamsport @ Warrior Run Warrior Run Warrior Run
April 24, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Montoursville @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
April 25, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
9:00 am Penn Relays University of Pennsylvania University of Pennsylvania
April 26, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA Pine Grove Invite Pine Grove Pine Grove
2:30 pm Lasagna Invite Wyalusing Wyalusing
April 27, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
10:00 am LHU High School Classic Lock Haven University Lock Haven University
 

Week 7

April 30, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Montgomery/Wellsboro @ Towanda Towanda Towanda
4:00 pm Hughesville @ Bloomsburg Bloomsburg Bloomsburg
4:00 pm Midd-West/Milton @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
4:00 pm Sayre @ Northern Tioga Northern Tioga Northern Tioga
4:00 pm Millersburg @ East Juniata East Juniata East Juniata
4:00 pm Loyalsock @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:00 pm Mifflinburg @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
4:00 pm South Williamsport @ Mount Carmel Mount Carmel Mount Carmel
4:00 pm NEB/Troy @ North Penn-Mansfield Mansfield University Mansfield University
4:00 pm Warrior Run @ Southern Columbia Southern Columbia Southern Columbia
May 1, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA MACSA High School Invite Messiah College Messiah College
4:00 pm Danville @ Williamsport Williamsport Williamsport
4:00 pm Jersey Shore @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
4:00 pm Lewisburg @ Shamokin Shamokin Shamokin
May 2, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Montoursville @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:00 pm South Williamsport @ Montgomery Montgomery Montgomery
4:00 pm NEB/Towanda @ Wyalusing Wyalusing Wyalusing
May 3, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA Coudersport Invite Coudersport Coudersport
3:30 pm Purple and White Invite Shamokin Shamokin
 

Week 8

May 6, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm East Juniata @ Penns Valley Penns Valley Penns Valley
May 7, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm North Penn-Mansfield/Northern Tioga @ Wellsboro Wellsboro Wellsboro
4:00 pm Shamokin @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
4:00 pm Central Mountain @ Danville Danville Danville
4:00 pm Montgomery @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:00 pm Milton @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
4:00 pm Mifflinburg @ Williamsport Williamsport Williamsport
4:00 pm Selinsgrove @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
May 8, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
3:30 pm TVL Championships Susquenita Susquenita
May 10, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA NTL Championships Athens Athens
May 11, 2019
TIMEMEETHOSTLOCATION
10:00 am PHAC Championships Shikellamy Shikellamy