The Official Website of The Pennsylvania Interscholastic Athletic Association - District IV

 
PIAA District IV

2020 PIAA District IV A Championships

 

Date: October 29, 2020

Time: 10:30 am

Location: Turbotville, PA

 
TEAM SCORES
FINISH TEAM SCORE
1st Hughesville 31
2nd Wyalusing 63
3rd Bloomsburg 109
4th South Williamsport 119
5th Southern Columbia 128
6th Towanda 129
7th Troy 137
8th Northeast Bradford 181
 
INDIVIDUAL RESULTS
FINISH NAME SCHOOL TIME
1 Hunter Foust Hughesville 16:48
2 Evan Laudenslager South Williamsport 17:06
3 Zion Laudermilch Wyalusing 17:11
4 Morgan Gavitt Hughesville 17:17
5 Justin Hiduk Wyalusing 17:21
6 Port Habalar South Williamsport 17:38
7 Kenneth Draper Hughesville 17:53
8 Logan Long Hughesville 18:21
9 Josh Woodley Bloomsburg 18:24
10 Elezar Laudermilch Wyalusing 18:41
11 Cole Fortin Hughesville 18:46
12 Owen Williams Troy 18:50
13 Seth Seymour Troy 18:51
14 Jason Robinson Southern Columbia 18:55
15 Chase Derk Southern Columbia 18:57
16 Clayton Petlock Wyalusing 19:04
17 Camden Fetterman Hughesville 19:09
18 Jaden Wise Towanda 19:21
19 Michael Skipper Canton 19:22
20 Eric McGee Towanda 19:31
21 Adam McGinley Bloomsburg 19:32
22 Caiden Puderbaugh Hughesville 19:34
23 Luke Tavani Towanda 19:34
24 Nate Spencer Towanda 19:36
25 Norman Strauss Northeast Bradford 19:37
26 Ronan Serrano Bloomsburg 19:45
27 Isaac Landis Canton 19:46
28 Jaron Ferrara Southern Columbia 19:48
29 Connor Yost Bloomsburg 19:51
30 Coby Walmsley Bloomsburg 19:55
31 Travis Bahl Wyalusing 19:56
32 Lance Heasley Troy 19:59
33 Ethan Kuriga South Williamsport 20:01
34 Josh Stoddard Wyalusing 20:05
35 Richy Palmer Northeast Bradford 20:07
36 Gabe Guignard Wellsboro 20:12
37 Trent Hampton South Williamsport 20:17
38 Joey Bevaqua Northeast Bradford 20:20
39 Chase Petro Southern Columbia 20:28
40 Brendan Santore Southern Columbia 20:33
41 Trevon Teribury Troy 20:41
42 Aidan Fletcher Wellsboro 20:54
43 Nolan Emerick Hughesville 21:01
44 Nathan Rumano Sayre 21:03
45 Zeke Weber-Loomis Bloomsburg 21:05
46 Elijah Madara Southern Columbia 21:24
47 Aiden Kapr Northeast Bradford 21:29
48 Eli Rush Southern Columbia 21:32
49 Mason Halczak Bloomsburg 21:48
50 Brandon Schrader Troy 21:50
51 Caleb Gensemer Mount Carmel 22:12
52 Jake Caplan Wyalusing 22:13
53 Gavin Hunsinger South Williamsport 22:23
54 Will Gowin Canton 22:36
55 Liam Manning Wellsboro 22:39
56 Evert DeKnecht Canton 22:48
57 Samuel Tavani Towanda 23:16
58 Hayden Mosier Northeast Bradford 24:24
59 Anthony Dunkel Wellsboro 24:37
60 Josh Ellis Northeast Bradford 24:37
61 Jackson Gensemer Mount Carmel 25:22
62 Riley Parrish Sayre 25:37
63 Josh Keeney Northeast Bradford 25:54
64 Sam Meyers Troy 26:01
65 Hunter Kulago Troy 26:40
 
 
x