2019-2020 Girls Basketball Schedule

Week 1

December 6, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Northern Potter (0-1) - 25 Cowanesque Valley (1-1) - 37 • Northern Potter
TBA Milton (0-2) - 28 Millville (1-0) - 44 • Milton
TBA Austin (1-1) - 11 Bucktail (2-0) - 41 • Galeton HS
TBA North Penn-Mansfield (2-0) - 42 • Wellsville (0-1) - 33 Cowanesque Valley HS
TBA Hazleton (1-0) - 51 • Williamsport (0-2) - 36 Hazleton
TBA North Penn-Liberty (0-2) - 24 Canton (1-1) - 33 • North Penn-Liberty
TBA Galeton (1-1) - 45 • Williamson (0-2) - 16 Galeton
TBA Shamokin (1-1) - 40 Nativity BVM (1-0) - 51 • Shamokin
TBA Central Columbia (1-1) - 70 • Wyalusing (0-2) - 28 Central Columbia
TBA Blue Ridge (1-1) - 42 • Sayre (0-2) - 23 Towanda HS
TBA Muncy (1-0) - 41 • Wellsboro (0-2) - 30 Muncy
TBA Northumberland Christian (1-1) - 41 Williams Valley (1-0) - 47 • Northumberland Christian
TBA Sullivan County (2-0) - 60 • Northeast Bradford (1-1) - 54 Norh Penn-Liberty HS
3:30 pm Line Mountain (0-2) - 34 Shenandoah Valley (1-0) - 46 • Shamokin HS
6:00 pm Northwest Area (1-0) - 53 • Benton (1-1) - 28 Muncy HS
7:30 pm Mifflinburg (1-0) - 50 • Midd-West (0-1) - 30 Mifflinburg
7:30 pm Meadowbrook Christian (0-1) - 29 Weatherly (1-0) - 40 • Meadowbrook Christian
7:30 pm Warrior Run (0-1) - 38 Bloomsburg (1-1) - 50 • Warrior Run
7:30 pm Southern Columbia (2-0) - 47 • Selinsgrove (1-1) - 25 Central Columbia HS
7:30 pm Towanda (1-1) - 43 Western Wayne (2-0) - 56 • Towanda
7:30 pm East Juniata (1-1) - 40 Bellefonte (1-0) - 49 • East Juniata
7:30 pm Danville (1-0) - 50 • Lewisburg (0-1) - 28 Danville
8:30 pm Upper Dauphin (1-0) - 54 • Lourdes Regional (0-2) - 23 Upper Dauphin
December 7, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Galeton (1-1) - 30 Bucktail (2-0) - 32 • Galeton
TBA Mifflin County (1-0) - 60 • Williamsport (0-2) - 47 Hazleton HS
TBA Western Wayne (2-0) - 57 • Sayre (0-2) - 19 Towanda HS
TBA Benton (1-1) - 48 • Wellsboro (0-2) - 43 Muncy HS
2:30 pm Hughesville (1-0) - 49 • Milton (0-2) - 25 Hughesville
3:00 pm Northumberland Christian (1-1) - 51 • Lourdes Regional (0-2) - 36 Northumberland Christian
3:00 pm Shamokin (1-1) - 49 • Line Mountain (0-2) - 19 Shamokin
3:00 pm Austin (1-1) - 27 • Williamson (0-2) - 25 Galeton HS
3:00 pm Towanda (1-1) - 64 • Blue Ridge (1-1) - 25 Towanda
4:15 pm East Juniata (1-1) - 46 • Southern Huntingdon (0-1) - 34 East Juniata
6:00 pm Montgomery (1-0) - 53 • St. John Neumann (0-1) - 34 Montgomery
6:00 pm North Penn-Liberty (0-2) - 12 Northeast Bradford (1-1) - 68 • North Penn-Liberty
6:00 pm Selinsgrove (1-1) - 53 • Wyalusing (0-2) - 31 Central Columbia HS
7:30 pm Central Columbia (1-1) - 50 Southern Columbia (2-0) - 54 • Central Columbia
7:30 pm Mount Carmel (1-0) - 48 • Bloomsburg (1-1) - 37 Mount Carmel
7:30 pm Sullivan County (2-0) - 62 • Canton (1-1) - 29 North Penn-Liberty HS
7:30 pm Cowanesque Valley (1-1) - 19 North Penn-Mansfield (2-0) - 44 • Cowanesque Valley
 

Week 2

December 7, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Muncy (3-1) - 28 Northwest Area (2-0) - 46 • Muncy
December 9, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Loyalsock (3-0) - 58 • Mifflinburg (2-2) - 44 Loyalsock
7:30 pm Selinsgrove (2-3) - 31 Berwick (1-0) - 37 • Selinsgrove
7:30 pm Lourdes Regional (2-2) - 41 • Sullivan County (4-1) - 40 Lourdes Regional
7:30 pm Lewisburg (0-4) - 29 Mount Carmel (4-0) - 61 • Lewisburg
7:30 pm Montgomery (2-2) - 44 • Troy (0-2) - 17 Montgomery
7:30 pm Milton (0-4) - 36 Central Mountain (2-1) - 43 • Milton
7:30 pm Mahanoy Area (1-0) - 72 • Bloomsburg (3-2) - 41 Mahanoy Area
7:30 pm Hughesville (2-1) - 42 • Jersey Shore (1-2) - 16 Hughesville
7:30 pm Northumberland Christian (4-2) - 55 • Millville (3-1) - 39 Northumberland Christian
7:30 pm Shamokin (2-3) - 30 Shikellamy (2-1) - 35 • Shamokin
7:30 pm Benton (2-3) - 39 Southern Columbia (4-1) - 64 • Benton
7:30 pm South Williamsport (1-1) - 77 • St. John Neumann (0-4) - 8 South Williamsport
December 10, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Meadowbrook Christian (2-1) - 53 • Columbia County Christian (0-2) - 23 Meadowbrook Christian
7:30 pm Northeast Bradford (3-2) - 45 Susquehanna Community (1-0) - 57 • Northeast Bradford
7:30 pm Wyalusing (1-3) - 51 Elk Lake (1-1) - 59 • Wyalusing
7:30 pm Montoursville (0-2) - 41 Williamsport (2-3) - 53 • Montoursville
7:30 pm Galeton (2-1) - 41 • Austin (1-2) - 30 Galeton
7:30 pm East Juniata (3-2) - 39 • Millersburg (0-1) - 13 East Juniata
December 11, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:30 pm Wellsboro (1-2) - 48 • Sayre (0-4) - 31 Wellsboro
7:30 pm Loyalsock (3-0) - 47 • Shamokin (2-3) - 36 Loyalsock
7:30 pm Milton (0-4) - 23 Selinsgrove (2-3) - 45 • Milton
7:30 pm Muncy (3-1) - 60 • St. John Neumann (0-4) - 35 Muncy
7:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (1-2) - 19 Millville (3-1) - 56 • Columbia Montour Vo-Tech
7:30 pm Mount Carmel (4-0) - 57 • Central Columbia (2-2) - 44 Mount Carmel
7:30 pm Mifflinburg (2-2) - 48 • Lewisburg (0-4) - 30 Mifflinburg
7:30 pm Sullivan County (4-1) - 61 • Montgomery (2-2) - 16 Sullivan County
7:30 pm Bloomsburg (3-2) - 56 • East Juniata (3-2) - 18 Bloomsburg
7:30 pm Shikellamy (2-1) - 38 • Jersey Shore (1-2) - 31 Shikellamy
7:30 pm Southern Columbia (4-1) - 52 • Warrior Run (1-2) - 38 Southern Columbia
7:30 pm Benton (2-3) - 53 • Bucktail (3-1) - 16 Benton
7:30 pm Midd-West (0-4) - 35 Juniata (1-0) - 50 • Midd-West
7:30 pm Central Mountain (2-1) - 29 Danville (3-0) - 66 • Central Mountain
December 12, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:15 pm Midd-West (0-4) - 29 Northumberland Christian (4-2) - 59 • Midd-West
7:30 pm Wyalusing (1-3) - 65 • North Penn-Liberty (0-3) - 27 Wyalusing
7:30 pm Williamsport (2-3) - 59 • Crestwood (0-1) - 51 Williamsport
7:30 pm Athens (1-0) - 46 • North Penn-Mansfield (2-1) - 40 Athens
7:30 pm Williamson (0-3) - 19 Northeast Bradford (3-2) - 71 • Williamson
December 13, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Grace Prep (0-1) - 13 Meadowbrook Christian (2-1) - 43 • Grace Prep
6:00 pm Northumberland Christian (4-2) - 35 • Columbia County Christian (0-2) - 20 Northumberland Christian
7:30 pm Towanda (2-1) - 61 • Cowanesque Valley (1-3) - 38 Towanda
7:30 pm Shikellamy (2-1) - 27 Lourdes Regional (2-2) - 35 • Shikellamy
7:30 pm Schuylkill Haven (0-1) - 17 Columbia Montour Vo-Tech (1-2) - 33 • Schuylkill Haven
7:30 pm Southern Columbia (4-1) - 41 Mount Carmel (4-0) - 53 • Southern Columbia
7:30 pm Line Mountain (0-3) - 31 Susquenita (1-0) - 51 • Line Mountain
7:30 pm East Juniata (3-2) - 36 • Upper Dauphin (1-1) - 34 East Juniata
7:30 pm Troy (0-2) - 25 Canton (2-1) - 52 • Troy
December 14, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Midd-West (0-4) - 18 Warrior Run (1-2) - 52 • Midd-West
TBA Nativity BVM (2-0) - 58 • Northumberland Christian (4-2) - 47 Nativity BVM
12:30 pm Williamsport (2-3) - 35 Linden Hall (1-0) - 45 • Williamsport
1:00 pm Millville (3-1) - 59 • Montgomery (2-2) - 36 Millville
1:00 pm Northeast Bradford (3-2) - 59 • Elk Lake (1-1) - 55 Northeast Bradford
1:30 pm Shamokin (2-3) - 52 • Montoursville (0-2) - 20 Shamokin
2:30 pm Loyalsock (3-0) - 46 • Hughesville (2-1) - 30 Loyalsock
2:30 pm Benton (2-3) - 45 Sullivan County (4-1) - 47 • Benton
2:30 pm Sayre (0-4) - 36 Mountain View (1-0) - 47 • Sayre
2:30 pm Danville (3-0) - 64 • Mifflinburg (2-2) - 40 Danville
3:30 pm Cowanesque Valley (1-3) - 36 Prattsburgh Central (1-0) - 39 • Cowanesque Valley
7:30 pm Jersey Shore (1-2) - 43 • Selinsgrove (2-3) - 32 Jersey Shore
7:30 pm Muncy (3-1) - 56 • Columbia Montour Vo-Tech (1-2) - 19 Muncy
7:30 pm Central Columbia (2-2) - 60 • Lewisburg (0-4) - 32 Central Columbia
7:30 pm Bucktail (3-1) - 45 • St. John Neumann (0-4) - 29 Bucktail
7:30 pm Bloomsburg (3-2) - 52 • South Williamsport (1-1) - 35 Bloomsburg
 

Week 3

December 16, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Midd-West (0-7) - 50 Benton (3-4) - 53 • Midd-West
7:30 pm Montoursville (1-4) - 70 • St. John Neumann (0-7) - 15 Montoursville
7:30 pm Northeast Bradford (5-3) - 34 Athens (3-0) - 42 • Northeast Bradford
7:30 pm Galeton (2-3) - 22 Smethport (1-0) - 36 • Galeton
7:30 pm South Williamsport (2-3) - 55 • Muncy (3-3) - 20 South Williamsport
8:00 pm Sullivan County (5-2) - 45 Hughesville (4-2) - 50 • Sullivan County
December 17, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Grace Prep (1-1) - 42 • Northumberland Christian (5-4) - 16 Grace Prep
7:30 pm Tri-Valley (1-1) - 30 • Lourdes Regional (3-3) - 28 Tri-Valley
7:30 pm Newport (1-0) - 40 • Line Mountain (1-5) - 30 Newport
7:30 pm North Penn-Liberty (1-4) - 67 • Williamson (0-6) - 33 North Penn-Liberty
7:30 pm East Juniata (4-3) - 40 Greenwood (1-0) - 50 • East Juniata
December 18, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Warrior Run (3-2) - 44 • Shamokin (3-4) - 34 Warrior Run
7:30 pm Midd-West (0-7) - 21 Central Columbia (3-3) - 50 • Midd-West
7:30 pm Bloomsburg (5-2) - 58 • Southern Columbia (5-2) - 48 Bloomsburg
7:30 pm Montoursville (1-4) - 31 Lewisburg (2-4) - 40 • Montoursville
7:30 pm Millville (6-1) - 47 • Northumberland Christian (5-4) - 27 Millville
7:30 pm Coudersport (1-0) - 59 • Galeton (2-3) - 29 Coudersport
7:30 pm South Williamsport (2-3) - 32 Hughesville (4-2) - 39 • South Williamsport
7:30 pm Selinsgrove (2-5) - 44 Mifflinburg (4-2) - 47 • Selinsgrove
7:30 pm Shikellamy (2-2) - 22 Danville (5-0) - 30 • Shikellamy
7:30 pm Loyalsock (5-0) - 54 • Mount Carmel (4-2) - 48 Loyalsock
December 19, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Wyalusing (1-4) - 34 Cowanesque Valley (3-3) - 40 • Wyalusing
7:30 pm Lourdes Regional (3-3) - 51 • Schuylkill Haven (0-2) - 8 Lourdes Regional
7:30 pm Wellsboro (1-3) - 34 Northeast Bradford (5-3) - 58 • Wellsboro
7:30 pm Troy (0-3) - 27 Sayre (1-4) - 43 • Troy
7:30 pm Athens (3-0) - 58 • North Penn-Liberty (1-4) - 20 Athens
7:30 pm Millville (6-1) - 71 • St. John Neumann (0-7) - 33 Millville
7:30 pm Williamson (0-6) - 11 Canton (3-2) - 61 • Williamson
7:30 pm Towanda (3-1) - 59 • North Penn-Mansfield (3-2) - 50 Towanda
December 20, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Lancaster County Christian (0-1) - 14 Northumberland Christian (5-4) - 50 • Lancaster County Christian
TBA Meadowbrook Christian (3-1) - 39 • Belleville Mennonite (0-1) - 24 Meadowbrook Christian
7:30 pm Line Mountain (1-5) - 48 • Millersburg (0-2) - 21 Line Mountain
7:30 pm Benton (3-4) - 38 Bloomsburg (5-2) - 66 • Benton
7:30 pm Southern Columbia (5-2) - 43 • Hughesville (4-2) - 42 Southern Columbia
7:30 pm Mifflinburg (4-2) - 45 • Central Mountain (3-2) - 37 Mifflinburg
December 21, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Austin (1-3) - 16 Cowanesque Valley (3-3) - 48 • Austin
TBA Halifax (1-0) - 55 • Line Mountain (1-5) - 27 Halifax
TBA Sullivan County (5-2) - 67 • Bucktail (3-2) - 20 Sullivan County
TBA East Juniata (4-3) - 44 • Susquenita (1-1) - 42 East Juniata
TBA Shamokin (3-4) - 37 • Tri-Valley (1-1) - 26 Shamokin
12:00 pm St. John Neumann (0-7) - 36 North Penn-Mansfield (3-2) - 77 • St. John Neumann
2:30 pm Muncy (3-3) - 49 Northeast Bradford (5-3) - 52 • Muncy
2:30 pm South Williamsport (2-3) - 35 Loyalsock (5-0) - 57 • South Williamsport
2:30 pm Scranton Prep (1-0) - 72 • Williamsport (2-4) - 32 Scranton Prep
4:00 pm St. Joseph's Catholic (0-1) - 43 Jersey Shore (2-2) - 56 • St. Joseph's Catholic
5:30 pm Central Columbia (3-3) - 31 Berwick (2-0) - 39 • Bloomsburg University
7:30 pm Mount Carmel (4-2) - 45 Dunmore (1-0) - 54 • Mount Carmel
7:30 pm Warrior Run (3-2) - 40 • Montoursville (1-4) - 23 Warrior Run
7:30 pm Lewisburg (2-4) - 39 • Midd-West (0-7) - 27 Lewisburg
7:30 pm Weatherly (1-1) - 27 Millville (6-1) - 61 • Weatherly
7:30 pm Canton (3-2) - 26 Montgomery (3-2) - 49 • Canton
7:30 pm Danville (5-0) - 57 • Selinsgrove (2-5) - 19 Danville
7:30 pm Williamson (0-6) - 27 Addison (1-1) - 63 • Williamson
 

Week 4

December 23, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:30 pm Greenwood (2-0) - 42 • Midd-West (0-8) - 18 Greenwood
7:30 pm North Penn-Mansfield (4-4) - 52 Wellsboro (2-3) - 65 • North Penn-Mansfield
7:30 pm Galeton (2-6) - 29 Bucktail (5-2) - 44 • Galeton
7:30 pm St. John Neumann (0-9) - 11 Benton (4-4) - 49 • St. John Neumann
7:30 pm Lourdes Regional (3-6) - 33 Williams Valley (2-0) - 36 • Lourdes Regional
7:30 pm Millville (6-2) - 38 Athens (5-1) - 42 • Millville
7:30 pm Line Mountain (1-7) - 31 South Williamsport (5-3) - 51 • Line Mountain
7:30 pm Danville (7-1) - 37 • Hughesville (6-3) - 27 Danville
December 26, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Columbia Montour Vo-Tech (2-3) - 54 • Emmanuel Baptist Christian Academy (0-1) - 6 Columbia Montour Vo-Tech
TBA Northwest Area (2-2) - 23 Central Columbia (4-4) - 45 • Bloomsburg University
TBA Bloomsburg (7-2) - 56 • Danville (7-1) - 43 Bloomsburg University
6:00 pm Muncy (5-3) - 44 • Shenandoah Valley (1-1) - 38 CMVT HS
December 27, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Columbia Montour Vo-Tech (2-3) - 8 Muncy (5-3) - 54 • Columbia Montour Vo-Tech
2:00 pm Northwest Area (2-2) - 27 Danville (7-1) - 50 • Bloomsburg University
3:00 pm Southern Columbia (6-3) - 44 • Lourdes Regional (3-6) - 22 Shamokin HS
3:30 pm Bloomsburg (7-2) - 45 • Central Columbia (4-4) - 32 Bloomsburg University
6:00 pm Sullivan County (7-2) - 40 • Mifflinburg (4-4) - 38 Selinsgrove HS
6:00 pm Milton (1-4) - 44 • Wyalusing (1-6) - 27 Montgomery HS
6:00 pm Shamokin (4-5) - 34 Mahanoy Area (3-0) - 66 • Shamokin
6:00 pm Troy (1-4) - 48 • North Penn-Liberty (2-5) - 29 Canton HS
6:00 pm Sayre (1-6) - 26 Athens (5-1) - 50 • Sayre
6:00 pm Schuylkill Haven (0-3) - 18 Mount Carmel (6-2) - 71 • Weatherly HS
6:00 pm Montoursville (1-6) - 47 Northumberland Christian (6-5) - 63 • Warrior Run HS
6:00 pm South Williamsport (5-3) - 49 • Jersey Shore (3-3) - 28 North Penn-Mansfield HS
6:30 pm Waverly (5-2) - 66 • Towanda (4-2) - 48 Waverly
6:30 pm Loyalsock (7-0) - 56 • Lake-Lehman (0-1) - 42 Loyalsock
7:30 pm Selinsgrove (3-6) - 41 • Bellefonte (2-2) - 35 Selinsgrove
7:30 pm Montgomery (4-3) - 25 Meadowbrook Christian (4-1) - 31 • Montgomery
7:30 pm Warrior Run (5-2) - 53 • Juniata (2-1) - 33 Warrior Run
7:30 pm North Penn-Mansfield (4-4) - 53 • Northern Potter (0-3) - 27 North Penn-Mansfield
7:30 pm Canton (5-2) - 39 • Galeton (2-6) - 29 Canton
7:30 pm Hughesville (6-3) - 64 • Line Mountain (1-7) - 39 Hughesville
December 28, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Montgomery (4-3) - 38 • Wyalusing (1-6) - 27 Montgomery
TBA Shamokin (4-5) - 41 • Lourdes Regional (3-6) - 23 Shamokin
TBA Sayre (1-6) - 25 Towanda (4-2) - 47 • Sayre
TBA Warrior Run (5-2) - 58 • Northumberland Christian (6-5) - 45 Warrior Run
TBA Faith Christian Academy (0-1) - 39 Mount Carmel (6-2) - 69 • Weatherly HS
TBA Juniata (2-1) - 57 • Montoursville (1-6) - 41 Warrior Run HS
1:00 pm Northeast Bradford (6-3) - 49 • Candor (0-2) - 31 Northeast Bradford
1:30 pm St. John Neumann (0-9) - 16 Hughesville (6-3) - 55 • St. John Neumann
2:30 pm Williamsport (2-5) - 47 Shikellamy (3-2) - 59 • Williamsport
4:30 pm Bucktail (5-2) - 44 • Austin (1-4) - 32 Bucktail
6:00 pm Southern Columbia (6-3) - 48 Mahanoy Area (3-0) - 57 • Shamokin HS
6:00 pm Northern Potter (0-3) - 24 Jersey Shore (3-3) - 48 • Mansfield Holiday Tournament - NP Mansfield HS
6:00 pm North Penn-Liberty (2-5) - 34 • Galeton (2-6) - 31 Canton HS
6:00 pm Mifflinburg (4-4) - 36 Bellefonte (2-2) - 40 • Selinsgrove HS
6:30 pm Athens (5-1) - 29 Waverly (5-2) - 55 • Athens
7:30 pm Selinsgrove (3-6) - 50 Sullivan County (7-2) - 54 • Selinsgrove
7:30 pm Lewisburg (2-5) - 39 Loyalsock (7-0) - 55 • Lewisburg
7:30 pm Canton (5-2) - 36 • Troy (1-4) - 15 Canton
7:30 pm North Penn-Mansfield (4-4) - 27 South Williamsport (5-3) - 55 • North Penn-Mansfield
 

Week 5

December 30, 2019
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Addison (3-1) - 64 • Williamson (0-8) - 37 Addison
7:30 pm Lewisburg (3-6) - 48 • Jersey Shore (3-5) - 36 Lewisburg
7:30 pm Mifflinburg (5-6) - 35 Southern Columbia (8-3) - 57 • Mifflinburg
7:30 pm Millville (9-2) - 57 • Midd-West (0-10) - 30 Millville
January 2, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Williamsport (3-6) - 59 • Bellefonte (2-3) - 41 Williamsport
7:30 pm Muncy (7-3) - 47 • Benton (4-6) - 39 Muncy
7:30 pm St. John Neumann (0-10) - 10 Millville (9-2) - 59 • St. John Neumann
7:30 pm Montgomery (6-3) - 37 • Columbia Montour Vo-Tech (2-5) - 23 Montgomery
7:30 pm Central Columbia (6-4) - 42 • Mifflinburg (5-6) - 36 Central Columbia
7:30 pm Northern Potter (1-3) - 49 • Bucktail (5-4) - 22 Northern Potter
7:30 pm Shikellamy (4-3) - 35 Bloomsburg (8-2) - 59 • Shikellamy
January 3, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm St. Joseph's Catholic (0-2) - 31 Northumberland Christian (7-5) - 45 • St. Joseph's Catholic
6:30 pm North Penn-Mansfield (5-4) - 61 • Troy (1-5) - 15 North Penn-Mansfield
7:00 pm Lewisburg (3-6) - 32 Southern Columbia (8-3) - 43 • Lewisburg
7:30 pm Canton (5-3) - 19 Athens (6-1) - 43 • Canton
7:30 pm South Williamsport (6-3) - 44 • Sullivan County (8-3) - 33 South Williamsport
7:30 pm Hughesville (7-3) - 43 • Montoursville (1-7) - 35 Hughesville
7:30 pm Sayre (1-7) - 26 Wyalusing (2-6) - 32 • Sayre
7:30 pm Halifax (1-1) - 37 East Juniata (5-3) - 40 • Halifax
7:30 pm Northeast Bradford (7-3) - 56 • Towanda (4-3) - 47 Northeast Bradford
7:30 pm North Penn-Liberty (2-7) - 12 Wellsboro (3-3) - 59 • North Penn-Liberty
7:30 pm Danville (8-2) - 51 Mount Carmel (7-2) - 57 • Danville
7:30 pm Cowanesque Valley (4-4) - 42 • Williamson (0-8) - 18 Cowanesque Valley
7:30 pm Milton (2-5) - 36 • Midd-West (0-10) - 23 Milton
7:30 pm Warrior Run (6-3) - 26 Loyalsock (9-0) - 40 • Warrior Run
January 4, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Milton (2-5) - 17 Danville (8-2) - 30 • Milton
TBA Loyalsock (9-0) - 60 • Penns Valley (0-1) - 43 Loyalsock
TBA Addison (3-1) - 60 • North Penn-Liberty (2-7) - 41 Addison
12:00 pm Sullivan County (8-3) - 64 • Columbia Montour Vo-Tech (2-5) - 11 Sullivan County
1:30 pm Shikellamy (4-3) - 42 • Central Mountain (4-3) - 37 Shikellamy
2:30 pm Jersey Shore (3-5) - 34 Mifflinburg (5-6) - 47 • Jersey Shore
2:30 pm Cowanesque Valley (4-4) - 47 Montgomery (6-3) - 53 • Cowanesque Valley
2:30 pm Bucktail (5-4) - 26 Muncy (7-3) - 65 • Bucktail
2:30 pm Nativity BVM (3-0) - 57 • Williamsport (3-6) - 52 Nativity BVM
7:30 pm Meadowbrook Christian (4-2) - 29 Warrior Run (6-3) - 55 • Meadowbrook Christian
7:30 pm Central Columbia (6-4) - 52 • Shamokin (4-6) - 39 Central Columbia
7:30 pm Minersville (1-0) - 49 • Lourdes Regional (3-7) - 27 Minersville
7:30 pm Millville (9-2) - 54 • Benton (4-6) - 41 Millville
 

Week 6

January 6, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm East Juniata (6-4) - 36 • Bald Eagle Area (0-2) - 30 East Juniata
6:00 pm Troy (2-8) - 20 Montoursville (3-8) - 52 • Troy
7:30 pm Penns Valley (1-1) - 44 • Midd-West (0-13) - 34 Penns Valley
7:30 pm Lewisburg (4-8) - 33 • South Williamsport (6-5) - 30 Lewisburg
7:30 pm Selinsgrove (3-8) - 52 East Pennsboro (1-0) - 60 • Selinsgrove
7:30 pm Shamokin (6-8) - 57 Mount Carmel (10-2) - 60 • Shamokin
7:30 pm Meadowbrook Christian (4-4) - 30 Central Columbia (9-4) - 55 • Meadowbrook Christian
7:30 pm Muncy (8-4) - 62 • Milton (2-8) - 32 Muncy
7:30 pm Southern Columbia (9-4) - 61 • Millville (10-3) - 30 Southern Columbia
7:30 pm Benton (5-7) - 39 Hughesville (8-5) - 67 • Benton
January 7, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:30 pm Northern Potter (2-3) - 42 • Galeton (2-9) - 32 Northern Potter
6:30 pm Troy (2-8) - 26 Northeast Bradford (10-3) - 47 • Troy
7:30 pm Williamson (0-11) - 36 Sayre (2-9) - 70 • Williamson
7:30 pm Wyalusing (4-7) - 48 • North Penn-Mansfield (7-5) - 36 Wyalusing
7:30 pm Towanda (7-3) - 73 • North Penn-Liberty (2-10) - 35 Towanda
7:30 pm Wellsboro (4-5) - 37 Canton (6-5) - 38 • Wellsboro
January 8, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Hughesville (8-5) - 28 Mount Carmel (10-2) - 50 • Hughesville
7:30 pm Montoursville (3-8) - 59 • Midd-West (0-13) - 42 Montoursville
7:30 pm Athens (9-1) - 55 • Cowanesque Valley (5-6) - 20 Athens
7:30 pm Warrior Run (7-4) - 37 Central Columbia (9-4) - 46 • Warrior Run
7:30 pm Shamokin (6-8) - 31 • Lewisburg (4-8) - 26 Shamokin
7:30 pm Mifflinburg (6-7) - 34 Shikellamy (7-3) - 44 • Mifflinburg
January 9, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Sayre (2-9) - 12 Athens (9-1) - 51 • Sayre
6:00 pm North Penn-Liberty (2-10) - 36 Troy (2-8) - 39 • North Penn-Liberty
6:30 pm Galeton (2-9) - 21 Port Allegany (1-0) - 47 • Galeton
7:30 pm Canton (6-5) - 28 Towanda (7-3) - 59 • Canton
7:30 pm North Penn-Mansfield (7-5) - 71 • Williamson (0-11) - 17 North Penn-Mansfield
7:30 pm Shamokin (6-8) - 32 Danville (9-2) - 52 • Shamokin
7:30 pm Southern Columbia (9-4) - 52 Loyalsock (11-0) - 56 • Southern Columbia
7:30 pm Panther Valley (1-0) - 51 • Columbia Montour Vo-Tech (3-6) - 29 Panther Valley
7:30 pm Line Mountain (1-9) - 28 Halifax (2-1) - 53 • Line Mountain
7:30 pm Northeast Bradford (10-3) - 55 • Wyalusing (4-7) - 31 Northeast Bradford
7:30 pm Milton (2-8) - 23 Shikellamy (7-3) - 39 • Milton
7:30 pm Cowanesque Valley (5-6) - 34 Wellsboro (4-5) - 40 • Cowanesque Valley
January 10, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Meadowbrook Christian (4-4) - 30 Northumberland Christian (8-5) - 60 • Meadowbrook Christian
7:30 pm Lourdes Regional (3-8) - 38 Marian Catholic (1-0) - 43 • Lourdes Regional
January 11, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA North Penn-Liberty (2-10) - 23 Northeast Bradford (10-3) - 66 • North Penn-Liberty
10:00 am Wyalusing (4-7) - 62 • Williamson (0-11) - 13 Wyalusing
12:00 pm Otto-Eldred (1-0) - 48 • Galeton (2-9) - 21 Otto-Eldred
12:00 pm Selinsgrove (3-8) - 42 Shikellamy (7-3) - 50 • Selinsgrove
1:00 pm Towanda (7-3) - 67 • Troy (2-8) - 27 Towanda
1:00 pm Shamokin (6-8) - 60 • Midd-West (0-13) - 44 Shamokin
1:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-6) - 25 • St. John Neumann (0-11) - 18 Columbia Montour Vo-Tech
2:30 pm Cowanesque Valley (5-6) - 36 • Canton (6-5) - 31 Cowanesque Valley
2:30 pm Line Mountain (1-9) - 38 Susquenita (2-1) - 76 • Line Mountain
2:30 pm Hughesville (8-5) - 36 Bloomsburg (9-2) - 61 • Hughesville
2:30 pm Warrior Run (7-4) - 55 • Lewisburg (4-8) - 49 Warrior Run
2:30 pm Mifflinburg (6-7) - 39 • Milton (2-8) - 33 Mifflinburg
2:30 pm Benton (5-7) - 65 • Montgomery (6-4) - 31 Benton
3:30 pm Athens (9-1) - 50 • Wellsboro (4-5) - 33 Athens
6:30 pm Sayre (2-9) - 14 North Penn-Mansfield (7-5) - 61 • Sayre
7:30 pm Upper Dauphin (2-1) - 42 • East Juniata (6-4) - 40 Upper Dauphin
7:30 pm Mount Carmel (10-2) - 48 • South Williamsport (6-5) - 23 Mount Carmel
7:30 pm Loyalsock (11-0) - 71 • North Schuylkill (0-1) - 57 Loyalsock
7:30 pm Sullivan County (9-3) - 46 • Muncy (8-4) - 45 Sullivan County
7:30 pm Central Columbia (9-4) - 45 • Montoursville (3-8) - 41 Central Columbia
7:30 pm Millville (10-3) - 51 • Bucktail (5-5) - 21 Millville
7:30 pm Central Mountain (4-5) - 41 Jersey Shore (4-5) - 43 • Central Mountain
 

Week 7

January 13, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:30 pm Cameron County (1-0) - 44 • Galeton (3-10) - 17 Cameron County
7:30 pm Montgomery (7-6) - 40 • Bucktail (6-6) - 30 Montgomery
7:30 pm Warrior Run (10-4) - 52 • Millville (11-5) - 40 Warrior Run
7:30 pm Bloomsburg (11-3) - 63 • Lourdes Regional (4-10) - 32 Bloomsburg
7:30 pm Montoursville (3-10) - 51 Mifflinburg (7-8) - 54 • Montoursville
7:30 pm Benton (5-9) - 27 South Williamsport (9-5) - 45 • Benton
7:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-9) - 32 Schuylkill Haven (1-3) - 34 • Columbia Montour Vo-Tech
7:30 pm Line Mountain (1-11) - 41 Upper Dauphin (3-1) - 49 • Line Mountain
7:30 pm Selinsgrove (5-8) - 42 • Milton (2-10) - 29 Selinsgrove
January 14, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Juniata Mennonite (0-1) - 33 Meadowbrook Christian (6-4) - 38 • Juniata Mennonite
6:00 pm Northumberland Christian (10-6) - 55 • Walnut Street Christian (0-1) - 11 Northumberland Christian
6:30 pm Troy (3-9) - 28 Wyalusing (5-8) - 44 • Troy
7:30 pm Jersey Shore (4-8) - 34 Shikellamy (9-3) - 41 • Jersey Shore
7:30 pm Wellsboro (5-6) - 50 Towanda (9-3) - 59 • Wellsboro
7:30 pm Mifflinburg (7-8) - 43 Shamokin (8-8) - 51 • Mifflinburg
7:30 pm Williamson (0-13) - 15 Athens (10-2) - 60 • Williamson
7:30 pm East Juniata (9-4) - 53 • Newport (1-1) - 29 East Juniata
7:30 pm Northeast Bradford (12-3) - 60 • North Penn-Mansfield (7-7) - 51 Northeast Bradford
7:30 pm Canton (8-6) - 52 • North Penn-Liberty (2-12) - 32 Canton
7:30 pm Danville (11-2) - 53 • Central Mountain (5-6) - 31 Danville
7:30 pm South Williamsport (9-5) - 49 • Southern Columbia (9-6) - 48 South Williamsport
7:30 pm Sayre (3-11) - 29 Cowanesque Valley (7-6) - 51 • Sayre
7:30 pm Shenandoah Valley (2-1) - 38 • Lourdes Regional (4-10) - 22 Shenandoah Valley
7:30 pm Line Mountain (1-11) - 37 Juniata (3-2) - 54 • Line Mountain
7:30 pm Central Columbia (10-5) - 37 Loyalsock (14-0) - 48 • Central Columbia
7:30 pm Williamsport (4-7) - 59 • Lewisburg (4-10) - 44 Williamsport
January 15, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:30 pm Austin (1-5) - 22 Galeton (3-10) - 38 • Austin
7:30 pm Bucktail (6-6) - 24 • Columbia Montour Vo-Tech (3-9) - 19 Bucktail
7:30 pm Millville (11-5) - 36 Sullivan County (11-3) - 53 • Millville
7:30 pm Forbes Road (0-1) - 26 East Juniata (9-4) - 37 • Forbes Road
7:30 pm Juniata (3-2) - 44 Warrior Run (10-4) - 67 • Juniata
7:30 pm St. Joseph's Catholic (1-2) - 68 • St. John Neumann (0-13) - 13 St. Joseph's Catholic
7:30 pm Montgomery (7-6) - 38 Muncy (10-4) - 46 • Montgomery
January 16, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Troy (3-9) - 48 • Williamson (0-13) - 20 Troy
6:30 pm North Penn-Liberty (2-12) - 30 Sayre (3-11) - 57 • North Penn-Liberty
7:30 pm Penns Valley (2-1) - 55 • Jersey Shore (4-8) - 32 Penns Valley
7:30 pm Wyalusing (5-8) - 48 Wellsboro (5-6) - 59 • Wyalusing
7:30 pm Bloomsburg (11-3) - 57 • Northumberland Christian (10-6) - 34 Bloomsburg
7:30 pm Towanda (9-3) - 52 • Athens (10-2) - 44 Towanda
7:30 pm Canton (8-6) - 22 Northeast Bradford (12-3) - 50 • Canton
7:30 pm Danville (11-2) - 56 • Southern Columbia (9-6) - 45 Danville
7:30 pm Williamsport (4-7) - 50 Loyalsock (14-0) - 57 • Williamsport
7:30 pm Cowanesque Valley (7-6) - 40 • North Penn-Mansfield (7-7) - 37 Cowanesque Valley
January 17, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Benton (5-9) - 40 Shikellamy (9-3) - 51 • Benton
5:30 pm Sayre (3-11) - 25 Canton (8-6) - 39 • Sayre
5:30 pm Selinsgrove (5-8) - 42 • Jersey Shore (4-8) - 31 Selinsgrove
6:00 pm Columbia County Christian (0-3) - 16 Meadowbrook Christian (6-4) - 29 • Columbia County Christian
6:00 pm Northumberland Christian (10-6) - 61 • Belleville Mennonite (0-2) - 24 Northumberland Christian
7:30 pm Central Mountain (5-6) - 43 • Milton (2-10) - 32 Central Mountain
7:30 pm Hughesville (8-6) - 38 Loyalsock (14-0) - 54 • Hughesville
7:30 pm Millersburg (0-3) - 13 East Juniata (9-4) - 49 • Millersburg
7:30 pm Warrior Run (10-4) - 53 • Midd-West (0-14) - 27 Warrior Run
7:30 pm South Williamsport (9-5) - 47 • Bloomsburg (11-3) - 41 South Williamsport
7:30 pm Lourdes Regional (4-10) - 61 • Weatherly (1-2) - 34 Lourdes Regional
7:30 pm St. John Neumann (0-13) - 22 Muncy (10-4) - 63 • St. John Neumann
7:30 pm Millville (11-5) - 52 • Columbia Montour Vo-Tech (3-9) - 0 Millville
7:30 pm Montoursville (3-10) - 34 Shamokin (8-8) - 56 • Montoursville
7:30 pm Montgomery (7-6) - 30 Sullivan County (11-3) - 58 • Montgomery
7:30 pm Lewisburg (4-10) - 24 Central Columbia (10-5) - 60 • Lewisburg
 

Week 8

January 20, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Central Dauphin (1-0) - 68 • Williamsport (4-10) - 36 Central Dauphin
6:00 pm Troy (3-12) - 20 Milton (3-12) - 53 • Troy
7:00 pm Steelton-Highspire (0-1) - 57 Northumberland Christian (13-6) - 69 • Steelton-Highspire
7:00 pm Northeast Bradford (15-3) - 51 • Cowanesque Valley (8-8) - 27 Northeast Bradford
7:30 pm Sayre (3-14) - 24 Towanda (12-3) - 57 • Sayre
7:30 pm Canton (9-8) - 40 Wyalusing (7-9) - 48 • Canton
7:30 pm Greenwood (3-0) - 39 • East Juniata (12-5) - 28 Greenwood
7:30 pm Nativity BVM (4-0) - 46 • Lourdes Regional (5-12) - 43 Nativity BVM
7:30 pm Wellsboro (6-8) - 30 North Penn-Mansfield (10-7) - 45 • Wellsboro
7:30 pm Benton (7-10) - 31 • Columbia Montour Vo-Tech (3-12) - 3 Benton
7:30 pm Athens (13-2) - 41 • Thomas A Edison (0-1) - 19 Athens
7:30 pm St. John Neumann (1-15) - 34 Meadowbrook Christian (10-4) - 44 • St. John Neumann
January 21, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Northumberland Christian (13-6) - 52 • Juniata Mennonite (0-2) - 19 Northumberland Christian
6:00 pm Meadowbrook Christian (10-4) - 34 • Walnut Street Christian (0-2) - 5 Meadowbrook Christian
6:00 pm Smethport (1-1) - 18 Galeton (5-11) - 20 • Smethport
7:30 pm Mount Carmel (12-4) - 40 Loyalsock (16-1) - 45 • Mount Carmel
7:30 pm Southern Columbia (10-8) - 40 Bloomsburg (14-3) - 58 • Southern Columbia
7:30 pm Danville (14-2) - 54 • Shikellamy (11-4) - 28 Danville
7:30 pm Lewisburg (5-12) - 47 Montoursville (4-12) - 55 • Lewisburg
7:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-12) - 27 Muncy (11-5) - 59 • Columbia Montour Vo-Tech
7:30 pm Hughesville (9-7) - 36 • South Williamsport (9-7) - 34 Hughesville
7:30 pm Montgomery (8-7) - 47 Millville (12-5) - 54 • Montgomery
7:30 pm Milton (3-12) - 36 Jersey Shore (6-8) - 51 • Milton
7:30 pm Central Columbia (11-6) - 62 • Midd-West (0-17) - 39 Central Columbia
7:30 pm Mifflinburg (8-9) - 37 Selinsgrove (7-10) - 40 • Mifflinburg
7:30 pm St. John Neumann (1-15) - 31 • Bucktail (6-9) - 24 St. John Neumann
7:30 pm Shamokin (10-8) - 57 • Warrior Run (11-5) - 55 Shamokin
8:00 pm Sullivan County (14-3) - 48 • Benton (7-10) - 38 Sullivan County
January 22, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:15 pm Mount Carmel (12-4) - 44 • Southern Columbia (10-8) - 29 Mount Carmel
6:30 pm Sayre (3-14) - 30 Northeast Bradford (15-3) - 43 • Sayre
6:30 pm Troy (3-12) - 23 Athens (13-2) - 54 • Troy
7:30 pm Wyalusing (7-9) - 21 Towanda (12-3) - 62 • Wyalusing
7:30 pm Juniata (4-3) - 26 East Juniata (12-5) - 60 • Juniata
7:30 pm Wellsboro (6-8) - 67 • Williamson (0-15) - 10 Wellsboro
7:30 pm North Penn-Liberty (2-14) - 30 Cowanesque Valley (8-8) - 51 • North Penn-Liberty
7:30 pm Canton (9-8) - 22 North Penn-Mansfield (10-7) - 42 • Canton
7:30 pm Jersey Shore (6-8) - 56 • Montoursville (4-12) - 46 Jersey Shore
7:30 pm Central Mountain (5-9) - 37 Selinsgrove (7-10) - 39 • Central Mountain
January 23, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Meadowbrook Christian (10-4) - 39 • Grace Prep (1-3) - 11 Meadowbrook Christian
6:30 pm Galeton (5-11) - 25 Coudersport (2-0) - 55 • Galeton
7:30 pm Loyalsock (16-1) - 52 Bloomsburg (14-3) - 55 • Loyalsock
7:30 pm East Juniata (12-5) - 50 • Midd-West (0-17) - 36 East Juniata
7:30 pm Lourdes Regional (5-12) - 37 Tri-Valley (2-2) - 38 • Lourdes Regional
7:30 pm Williamsport (4-10) - 45 Danville (14-2) - 61 • Williamsport
7:30 pm Millersburg (0-4) - 33 Line Mountain (2-12) - 51 • Millersburg
7:30 pm Bucktail (6-9) - 24 Cameron County (2-0) - 45 • Bucktail
7:30 pm St. John Neumann (1-15) - 27 Sullivan County (14-3) - 55 • St. John Neumann
January 24, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Northumberland Christian (13-6) - 40 • Grace Prep (1-3) - 19 Northumberland Christian
6:00 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-12) - 27 Montgomery (8-7) - 47 • Columbia Montour Vo-Tech
6:00 pm Lititz Christian (0-1) - 20 Meadowbrook Christian (10-4) - 37 • Lititz Christian
6:00 pm Troy (3-12) - 30 Towanda (12-3) - 62 • Troy
6:30 pm Galeton (5-11) - 45 • Oswayo Valley (0-1) - 34 Galeton
7:30 pm Newport (1-2) - 14 East Juniata (12-5) - 52 • Newport
7:30 pm North Penn-Mansfield (10-7) - 62 • Sayre (3-14) - 24 North Penn-Mansfield
7:30 pm Wellsboro (6-8) - 38 Athens (13-2) - 49 • Wellsboro
7:30 pm Benton (7-10) - 40 • Muncy (11-5) - 35 Benton
7:30 pm Northeast Bradford (15-3) - 75 • North Penn-Liberty (2-14) - 14 Northeast Bradford
7:30 pm Canton (9-8) - 37 • Cowanesque Valley (8-8) - 29 Canton
7:30 pm Montoursville (4-12) - 48 Warrior Run (11-5) - 54 • Montoursville
7:30 pm Midd-West (0-17) - 26 Lewisburg (5-12) - 50 • Midd-West
7:30 pm Shikellamy (11-4) - 36 • Milton (3-12) - 24 Shikellamy
7:30 pm Loyalsock (16-1) - 46 • South Williamsport (9-7) - 35 Loyalsock
7:30 pm Shamokin (10-8) - 45 • Central Columbia (11-6) - 39 Shamokin
7:30 pm Central Mountain (5-9) - 34 Mifflinburg (8-9) - 41 • Central Mountain
7:30 pm Hughesville (9-7) - 36 Southern Columbia (10-8) - 41 • Hughesville
7:30 pm Selinsgrove (7-10) - 31 Danville (14-2) - 43 • Selinsgrove
7:30 pm Bucktail (6-9) - 22 Sullivan County (14-3) - 56 • Bucktail
7:30 pm Williamson (0-15) - 9 Wyalusing (7-9) - 56 • Williamson
7:30 pm Bloomsburg (14-3) - 51 • Mount Carmel (12-4) - 39 Bloomsburg
January 25, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
12:30 pm Selinsgrove (7-10) - 34 Lourdes Regional (5-12) - 43 • Selinsgrove
7:30 pm Juniata (4-3) - 63 • Line Mountain (2-12) - 43 Juniata
7:30 pm Mount Carmel (12-4) - 55 • Tri-Valley (2-2) - 28 Mount Carmel
7:30 pm Lewisburg (5-12) - 27 Shikellamy (11-4) - 42 • Lewisburg
7:30 pm Williamsport (4-10) - 46 Dallas (1-0) - 53 • Williamsport
 

Week 9

January 27, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Canton (11-9) - 44 • Troy (4-14) - 23 Canton
6:30 pm Oswayo Valley (0-2) - 32 Galeton (6-13) - 38 • Oswayo Valley
7:15 pm Midd-West (0-20) - 29 Hughesville (10-9) - 38 • Midd-West
7:30 pm Williamson (0-18) - 32 Cowanesque Valley (9-10) - 50 • Williamson
7:30 pm North Penn-Liberty (2-17) - 35 Montgomery (11-7) - 58 • North Penn-Liberty
7:30 pm Line Mountain (2-15) - 35 East Juniata (14-5) - 43 • Line Mountain
7:30 pm Athens (16-3) - 51 Windsor Central (1-0) - 55 • Athens
7:30 pm Danville (16-3) - 34 Loyalsock (19-1) - 46 • Danville
7:30 pm Schuylkill Haven (1-4) - 27 Lourdes Regional (6-13) - 63 • Schuylkill Haven
January 28, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
11:30 am Athens (16-3) - 58 • Wyalusing (8-11) - 37 Athens
6:00 pm Columbia County Christian (0-4) - 23 Northumberland Christian (16-6) - 40 • Columbia County Christian
6:00 pm Montoursville (5-13) - 27 Loyalsock (19-1) - 48 • Montoursville
7:30 pm Central Mountain (5-13) - 23 Shikellamy (13-5) - 36 • Central Mountain
7:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-14) - 13 Sullivan County (16-3) - 57 • Columbia Montour Vo-Tech
7:30 pm Warrior Run (12-6) - 45 • South Williamsport (10-9) - 40 Warrior Run
7:30 pm Southern Columbia (12-8) - 54 • Central Columbia (12-7) - 44 Southern Columbia
7:30 pm Mifflinburg (10-10) - 57 • Jersey Shore (6-10) - 50 Mifflinburg
7:30 pm St. John Neumann (1-17) - 32 Montgomery (11-7) - 41 • St. John Neumann
7:30 pm Muncy (12-6) - 51 • Bucktail (6-11) - 28 Muncy
7:30 pm Midd-West (0-20) - 21 Bloomsburg (15-4) - 75 • Midd-West
7:30 pm Benton (8-11) - 36 Millville (14-5) - 41 • Benton
7:30 pm Williamsport (5-11) - 61 • Mifflin County (1-1) - 48 Williamsport
7:30 pm Danville (16-3) - 51 • Milton (3-13) - 29 Danville
January 29, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:30 pm Wyalusing (8-11) - 43 • Troy (4-14) - 29 Wyalusing
7:30 pm North Penn-Liberty (2-17) - 24 Canton (11-9) - 47 • North Penn-Liberty
7:30 pm Cowanesque Valley (9-10) - 33 Sayre (5-14) - 36 • Cowanesque Valley
7:30 pm Hughesville (10-9) - 22 Selinsgrove (9-10) - 26 • Hughesville
7:30 pm Shikellamy (13-5) - 47 Mount Carmel (15-4) - 52 • Shikellamy
7:30 pm Towanda (13-4) - 63 • Wellsboro (7-9) - 44 Towanda
7:30 pm North Penn-Mansfield (11-8) - 52 Northeast Bradford (17-3) - 54 • North Penn-Mansfield
7:30 pm Athens (16-3) - 62 • Williamson (0-18) - 20 Athens
January 30, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Upper Dauphin (4-1) - 62 • Line Mountain (2-15) - 35 Upper Dauphin
7:30 pm Southern Columbia (12-8) - 41 • South Williamsport (10-9) - 34 Southern Columbia
7:30 pm Lewisburg (5-13) - 41 Shamokin (12-8) - 43 • Lewisburg
7:30 pm East Juniata (14-5) - 46 • Halifax (2-2) - 44 East Juniata
7:30 pm Williams Valley (3-0) - 44 • Lourdes Regional (6-13) - 31 Williams Valley
January 31, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Belleville Mennonite (0-3) - 29 Northumberland Christian (16-6) - 55 • Belleville Mennonite
6:00 pm Williamson (0-18) - 20 Troy (4-14) - 37 • Williamson
6:30 pm Galeton (6-13) - 22 Northern Potter (3-3) - 31 • Galeton
7:30 pm North Penn-Mansfield (11-8) - 58 • Cowanesque Valley (9-10) - 36 North Penn-Mansfield
7:30 pm Line Mountain (2-15) - 29 Greenwood (4-0) - 65 • Line Mountain
7:30 pm Sayre (5-14) - 49 • North Penn-Liberty (2-17) - 34 Sayre
7:30 pm Central Columbia (12-7) - 53 • Warrior Run (12-6) - 30 Central Columbia
7:30 pm Selinsgrove (9-10) - 42 • Central Mountain (5-13) - 35 Selinsgrove
7:30 pm Mount Carmel (15-4) - 41 • Hughesville (10-9) - 31 Mount Carmel
7:30 pm Bucktail (6-11) - 37 Montgomery (11-7) - 61 • Bucktail
7:30 pm Millville (14-5) - 52 • Muncy (12-6) - 39 Millville
7:30 pm Bloomsburg (15-4) - 48 Loyalsock (19-1) - 58 • Bloomsburg
7:30 pm Wellsboro (7-9) - 42 • Wyalusing (8-11) - 38 Wellsboro
7:30 pm Shikellamy (13-5) - 45 • Mifflinburg (10-10) - 32 Shikellamy
7:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-14) - 28 Benton (8-11) - 48 • Columbia Montour Vo-Tech
7:30 pm Midd-West (0-20) - 32 Montoursville (5-13) - 59 • Midd-West
7:30 pm Athens (16-3) - 45 • Towanda (13-4) - 35 Athens
7:30 pm Jersey Shore (6-10) - 29 Danville (16-3) - 65 • Jersey Shore
7:30 pm Northeast Bradford (17-3) - 53 • Canton (11-9) - 18 Northeast Bradford
7:30 pm Sullivan County (16-3) - 76 • St. John Neumann (1-17) - 8 Sullivan County
February 1, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shamokin (12-8) - 48 • Pottsville (0-1) - 39 Shamokin
TBA Otto-Eldred (2-0) - 68 • Galeton (6-13) - 22 Otto-Eldred
2:00 pm Northumberland Christian (16-6) - 57 • Weatherly (1-3) - 13 Northumberland Christian
2:30 pm North Schuylkill (1-1) - 72 • Williamsport (5-11) - 44 North Schuylkill
7:30 pm South Williamsport (10-9) - 59 • Minersville (1-1) - 30 South Williamsport
7:30 pm Mount Carmel (15-4) - 47 • Mahanoy Area (3-1) - 36 Mount Carmel
7:30 pm Penns Valley (2-2) - 50 Mifflinburg (10-10) - 54 • Penns Valley
 

Week 10

February 3, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Williamson (0-21) - 17 Towanda (15-5) - 69 • Williamson
4:30 pm Meadowbrook Christian (13-4) - 39 • Bucktail (6-12) - 19 Meadowbrook Christian
7:00 pm Northumberland Christian (17-6) - 63 • Columbia Montour Vo-Tech (4-15) - 9 Northumberland Christian
7:30 pm Line Mountain (3-18) - 64 • Newport (1-3) - 41 Line Mountain
7:30 pm North Penn-Mansfield (13-8) - 56 • North Penn-Liberty (2-19) - 30 North Penn-Mansfield
7:30 pm Hughesville (12-10) - 39 • Penns Valley (2-3) - 37 Hughesville
7:30 pm Susquenita (3-1) - 36 • East Juniata (15-7) - 28 Susquenita
7:30 pm Cowanesque Valley (10-11) - 39 • Troy (4-16) - 28 Cowanesque Valley
7:30 pm Lourdes Regional (7-15) - 33 Minersville (2-1) - 45 • Lourdes Regional
February 4, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Belleville Mennonite (0-4) - 26 Meadowbrook Christian (13-4) - 39 • Belleville Mennonite
7:30 pm Coudersport (3-0) - 47 • Wellsboro (9-10) - 23 Coudersport
7:30 pm Muncy (13-7) - 32 Sullivan County (17-4) - 46 • Muncy
7:30 pm Montoursville (5-15) - 35 Central Columbia (14-8) - 57 • Montoursville
7:30 pm Lewisburg (7-14) - 52 • Warrior Run (14-7) - 29 Lewisburg
7:30 pm Montgomery (11-9) - 34 Benton (9-11) - 44 • Montgomery
7:30 pm Jersey Shore (7-11) - 26 Central Mountain (6-15) - 42 • Jersey Shore
7:30 pm Milton (4-14) - 39 • Mifflinburg (10-11) - 35 Milton
7:30 pm Midd-West (0-21) - 30 Shamokin (14-8) - 52 • Midd-West
7:30 pm South Williamsport (11-10) - 29 Mount Carmel (17-5) - 34 • South Williamsport
7:30 pm Shikellamy (14-6) - 53 • Selinsgrove (10-12) - 42 Shikellamy
7:30 pm St. John Neumann (1-18) - 26 Columbia Montour Vo-Tech (4-15) - 30 • St. John Neumann
February 5, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Troy (4-16) - 27 Wellsboro (9-10) - 55 • Troy
6:30 pm Canton (12-9) - 40 • Sayre (5-15) - 36 Canton
6:30 pm Dunmore (2-0) - 59 • Loyalsock (19-2) - 28 Dunmore
6:30 pm Wyalusing (9-11) - 49 • Athens (17-4) - 44 Wyalusing
7:30 pm North Penn-Liberty (2-19) - 7 North Penn-Mansfield (13-8) - 62 • North Penn-Liberty
7:30 pm Bloomsburg (17-4) - 42 • Hughesville (12-10) - 23 Bloomsburg
7:30 pm Port Allegany (2-0) - 73 • Galeton (6-14) - 35 Port Allegany
7:30 pm East Juniata (15-7) - 63 • Line Mountain (3-18) - 21 East Juniata
7:30 pm Cowanesque Valley (10-11) - 41 Northeast Bradford (18-3) - 52 • Cowanesque Valley
7:30 pm Towanda (15-5) - 59 • Williamson (0-21) - 21 Towanda
February 6, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Greenwood (5-0) - 51 • Line Mountain (3-18) - 29 Greenwood
7:30 pm Warrior Run (14-7) - 53 • Mount Carmel (17-5) - 47 Warrior Run
7:30 pm Central Columbia (14-8) - 44 Bloomsburg (17-4) - 58 • Central Columbia
7:30 pm Selinsgrove (10-12) - 44 Lewisburg (7-14) - 55 • Selinsgrove
7:30 pm Central Mountain (6-15) - 38 Williamsport (6-12) - 50 • Central Mountain
7:30 pm Lourdes Regional (7-15) - 24 Mahanoy Area (4-1) - 55 • Lourdes Regional
February 7, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Meadowbrook Christian (13-4) - 44 • Juniata Mennonite (0-3) - 26 Meadowbrook Christian
7:30 pm South Williamsport (11-10) - 46 • Milton (4-14) - 30 South Williamsport
February 8, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
12:00 pm Williamson (0-21) - 6 Wellsboro (9-10) - 47 • Williamson
1:30 pm Selinsgrove (10-12) - 50 • Montoursville (5-15) - 31 Selinsgrove
2:00 pm Executive Education Academy (0-1) - 23 Jersey Shore (7-11) - 46 • Executive Education Academy
2:30 pm Hughesville (12-10) - 55 • Lewisburg (7-14) - 48 Hughesville
2:30 pm Williams Valley (4-0) - 77 • Line Mountain (3-18) - 23 Williams Valley
6:00 pm Muncy (13-7) - 36 • Montgomery (11-9) - 31 Muncy
7:00 pm Shikellamy (14-6) - 25 Shamokin (14-8) - 34 • Shikellamy
7:00 pm Sullivan County (17-4) - 35 Millville (15-5) - 42 • Sullivan County
7:30 pm Central Columbia (14-8) - 63 • Central Mountain (6-15) - 32 Central Columbia
7:30 pm Mount Carmel (17-5) - 65 • Nativity BVM (4-1) - 44 Mount Carmel
7:30 pm Athens (17-4) - 47 • Lansing (0-1) - 29 Athens
7:30 pm East Juniata (15-7) - 32 Juniata (5-3) - 37 • East Juniata
7:30 pm Lourdes Regional (7-15) - 63 • Williamsport (6-12) - 54 Lourdes Regional
7:30 pm Warrior Run (14-7) - 64 • Towanda (15-5) - 40 Warrior Run
 

Week 11

February 8, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Mifflinburg (10-12) - 36 Danville (21-3) - 57 • Mifflinburg
February 10, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Montgomery (12-10) - 42 • Midd-West (0-22) - 33 Montgomery
6:30 pm Athens (20-4) - 45 • Troy (4-18) - 29 Athens
7:30 pm Central Mountain (6-16) - 41 Bloomsburg (18-5) - 48 • Central Mountain
7:30 pm Milton (5-16) - 36 Lewisburg (8-14) - 37 • Milton
7:30 pm Jersey Shore (9-13) - 46 Williamsport (7-15) - 60 • Jersey Shore
7:30 pm Shikellamy (15-7) - 47 Southern Columbia (13-9) - 62 • Shikellamy
7:30 pm Northeast Bradford (19-4) - 54 • Sayre (5-16) - 22 Northeast Bradford
7:30 pm Mifflin County (1-2) - 44 Danville (21-3) - 53 • Mifflin County
7:30 pm Towanda (17-7) - 63 • Wyalusing (9-13) - 44 Towanda
7:30 pm Muncy (14-8) - 33 Millville (17-5) - 52 • Muncy
7:30 pm Cowanesque Valley (11-11) - 56 • North Penn-Liberty (2-20) - 18 Cowanesque Valley
7:30 pm Wellsboro (11-11) - 64 • Port Allegany (2-1) - 57 Wellsboro
February 11, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Greenwood (6-0) - 49 • East Juniata (15-8) - 22 Greenwood
6:00 pm Northumberland Christian (20-6) - 48 • Meadowbrook Christian (14-5) - 16 Northumberland Christian
7:00 pm Loyalsock (21-3) - 57 • Southern Columbia (13-9) - 53 Loyalsock
7:30 pm Line Mountain (3-19) - 32 Shikellamy (15-7) - 81 • Line Mountain
7:30 pm Bucktail (7-15) - 20 Benton (11-11) - 57 • Bucktail
7:30 pm Galeton (6-16) - 37 Cameron County (3-0) - 61 • Galeton
7:30 pm North Penn-Mansfield (14-9) - 80 • Canton (12-10) - 54 North Penn-Mansfield
7:30 pm Danville (21-3) - 51 • Jersey Shore (9-13) - 10 Danville
7:30 pm Montoursville (5-17) - 31 Muncy (14-8) - 39 • Montoursville
February 12, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Tioga (2-2) - 65 • Towanda (17-7) - 59 Tioga
6:30 pm Wyalusing (9-13) - 32 Sullivan County (18-4) - 56 • Wyalusing
6:30 pm Wellsboro (11-11) - 44 • Troy (4-18) - 20 Wellsboro
7:30 pm Altoona (1-0) - 66 • Williamsport (7-15) - 42 Altoona
7:30 pm Warrior Run (15-7) - 67 • St. John Neumann (1-21) - 21 Warrior Run
7:30 pm Milton (5-16) - 52 • Montoursville (5-17) - 39 Milton
February 13, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Danville (21-3) - 49 • Bloomsburg (18-5) - 23 Shikellamy HS
7:00 pm Northeast Bradford (19-4) - 49 Athens (20-4) - 54 • Northeast Bradford
7:00 pm Towanda (17-7) - 61 • North Penn-Mansfield (14-9) - 44 Towanda
7:30 pm St. John Neumann (1-21) - 24 Northumberland Christian (20-6) - 64 • St. John Neumann
7:30 pm Montgomery (12-10) - 39 South Williamsport (12-10) - 48 • Montgomery
7:30 pm Jersey Shore (9-13) - 39 • Wellsboro (11-11) - 22 Jersey Shore
7:30 pm Loyalsock (21-3) - 46 • Central Columbia (14-9) - 33 Shikellamy HS
7:30 pm Galeton (6-16) - 41 Bucktail (7-15) - 42 • Galeton
February 14, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Juniata Mennonite (0-4) - 33 Northumberland Christian (20-6) - 71 • Juniata Mennonite
6:00 pm Danville (21-3) - 46 • Loyalsock (21-3) - 38 Shikellamy HS
6:00 pm Walnut Street Christian (0-3) - 6 Meadowbrook Christian (14-5) - 49 • Walnut Street Christian
7:30 pm Williamsport (7-15) - 45 West Scranton (1-0) - 60 • Williamsport
7:30 pm Benton (11-11) - 50 • St. John Neumann (1-21) - 21 Benton
7:30 pm Jersey Shore (9-13) - 48 • Milton (5-16) - 43 Jersey Shore
7:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (5-15) - 42 • Bucktail (7-15) - 21 Columbia Montour Vo-Tech
February 15, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
2:30 pm Hollidaysburg (2-0) - 61 • Williamsport (7-15) - 56 Hollidaysburg
6:00 pm Towanda (17-7) - 38 Athens (20-4) - 43 • Mansfield University
7:30 pm Bucktail (7-15) - 34 Millville (17-5) - 56 • Bucktail
 

Week 12

February 18, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Sullivan County (19-5) - 53 • Lourdes Regional (7-16) - 44 Sullivan County
6:00 pm Northumberland Christian (22-6) - 55 • Benton (11-12) - 35 Northumberland Christian
7:00 pm Southern Columbia (14-10) - 63 • Montgomery (12-11) - 33 Southern Columbia
7:00 pm North Penn-Mansfield (14-10) - 39 Muncy (15-9) - 49 • North Penn-Mansfield
7:00 pm Mount Carmel (19-5) - 63 • Cowanesque Valley (11-12) - 16 Mount Carmel
7:00 pm South Williamsport (14-10) - 49 • Canton (12-11) - 22 South Williamsport
February 19, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Millville (19-5) - 47 • Meadowbrook Christian (14-6) - 38 Millville
February 20, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:00 pm Mifflinburg (11-12) - 46 • Jersey Shore (9-14) - 34 Mifflinburg
7:00 pm Athens (21-4) - 52 • Montoursville (5-18) - 45 Athens
February 21, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Loyalsock (22-3) - 66 • Wellsboro (11-12) - 28 Loyalsock
6:00 pm Shamokin (15-8) - 44 • Milton (5-17) - 31 Shamokin
6:00 pm Danville (22-3) - 58 • Columbia Montour Vo-Tech (5-16) - 14 Danville
6:00 pm Wilkes-Barre (0-1) - 49 Williamsport (8-15) - 51 • Berwick MS
7:00 pm Warrior Run (16-7) - 38 • East Juniata (15-9) - 36 Warrior Run
7:00 pm Towanda (17-8) - 35 Central Columbia (15-9) - 51 • Towanda
7:00 pm Bloomsburg (19-5) - 40 • Hughesville (12-11) - 29 Bloomsburg
February 22, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
12:00 pm Sullivan County (19-5) - 34 Millville (19-5) - 37 • Montoursville HS
12:00 pm Southern Columbia (14-10) - 46 South Williamsport (14-10) - 57 • Milton HS
1:30 pm Mount Carmel (19-5) - 61 • Muncy (15-9) - 22 Milton HS
2:30 pm Southern Lehigh (1-0) - 37 • Selinsgrove (10-13) - 30 Catasauqua HS
6:30 pm Northeast Bradford (19-5) - 50 Northumberland Christian (22-6) - 64 • Troy HS
 

Week 13

February 25, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Danville (24-3) - 64 • Mifflinburg (11-14) - 29 Shikellamy HS
6:00 pm Athens (22-5) - 41 • Shamokin (16-9) - 38 Williamsport HS
February 26, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:00 pm Bloomsburg (21-5) - 53 • Warrior Run (16-9) - 31 Milton HS
6:30 pm Loyalsock (23-4) - 51 • Central Columbia (16-10) - 38 Milton HS
7:00 pm Blue Mountain (1-0) - 40 • Shikellamy (15-8) - 30 Shamokin HS
February 27, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Northeast Bradford (19-6) - 38 Sullivan County (20-5) - 51 • Troy HS
6:00 pm Muncy (15-10) - 42 Southern Columbia (15-10) - 71 • Milton HS
6:00 pm Northumberland Christian (23-6) - 62 • Millville (19-6) - 44 Danville HS
8:00 pm Mount Carmel (20-5) - 51 • South Williamsport (14-11) - 35 Milton HS
February 28, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Hazleton (2-0) - 58 • Williamsport (8-16) - 34 Mohegan Sun Arena (Wilkes-Barre, PA)
February 29, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
2:00 pm Danville (24-3) - 49 • Athens (22-5) - 29 Milton HS
4:00 pm Mifflinburg (11-14) - 42 Shamokin (16-9) - 60 • Shikellamy HS
6:00 pm Central Columbia (16-10) - 50 • Warrior Run (16-9) - 41 Shikellamy HS
8:00 pm Loyalsock (23-4) - 40 Bloomsburg (21-5) - 56 • Shikellamy HS
 

Week 14

March 6, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:00 pm Mount Carmel (21-5) - 57 • Clarion (0-1) - 19 Shamokin HS
6:00 pm Mahanoy Area (5-1) - 52 • Southern Columbia (15-11) - 37 Martz Hall (Pottsville, PA)
6:00 pm Loyalsock (24-4) - 57 • Notre Dame-Green Pond (0-1) - 53 Williamsport HS
6:30 pm Trinity (1-0) - 62 • Central Columbia (16-11) - 35 Steelton-Highspire HS
6:30 pm Bloomsburg (21-6) - 38 Holy Redeemer (1-0) - 55 • Shamokin HS
6:30 pm Linden Hall (2-0) - 55 • South Williamsport (14-12) - 32 Central Dauphin East HS
March 7, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
1:00 pm Nativity BVM (5-1) - 56 • Sullivan County (20-6) - 29 Martz Hall (Pottsville, PA)
1:00 pm Lancaster Country Day (1-0) - 45 • Northeast Bradford (19-7) - 30 Warwick HS
1:00 pm Millville (20-6) - 38 • Christian School of York (0-1) - 21 Milton HS
1:00 pm Athens (22-6) - 15 Allentown Central Catholic (1-0) - 41 • Towanda HS
2:30 pm Dallas (2-0) - 58 • Shamokin (16-10) - 32 Wilkes University
2:30 pm Northumberland Christian (24-6) - 48 • Faith Christian Academy (0-2) - 36 Milton HS
4:00 pm Danville (25-3) - 43 • Berwick (2-1) - 35 Shamokin HS
 

Week 15

March 10, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm West Catholic (1-0) - 62 • Loyalsock (24-5) - 39 Cumberland Valley HS
7:00 pm Mount Carmel (21-6) - 40 Bishop Guilfoyle (1-0) - 51 • Bellefonte HS
March 11, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Northern Lebanon (1-0) - 48 • Danville (25-4) - 37 Shamokin HS
6:00 pm Jenkintown (1-0) - 62 • Millville (20-7) - 38 Hamburg HS
7:00 pm Northumberland Christian (25-6) - 59 • Bishop Carroll (0-1) - 40 Bellefonte HS