2017 Girls Soccer Schedule

Week 1

August 29, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Sunbury Christian Academy (1-1) - 0 Northumberland Christian (3-0) - 8 • Sunbury Christian Academy
August 31, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:00 pm Walnut Street Christian (1-0) - 5 • New Covenant Academy (0-2) - 0 Walnut Street Christian
September 1, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Meadowbrook Christian (1-1) - 8 • Weatherly (0-2) - 0 Meadowbrook Christian
3:30 pm Northumberland Christian (3-0) - 9 • Gloucester County Christian School (0-1) - 2 Northumberland Christian
3:30 pm Sunbury Christian Academy (1-1) - 4 • New Covenant Academy (0-2) - 0 Sunbury Christian Academy
4:00 pm Williamson (1-0) - 4 • Hammondsport (0-1) - 2 Williamson
5:30 pm Wyalusing (1-1) - 3 Columbia Montour Vo-Tech (2-0) - 5 • Meadowbrook Christian Tournament
September 2, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Elk Lake (1-1) - 2 • North Penn-Mansfield (0-2) - 1 Elk Lake
TBA Northeast Bradford (2-0) - 3 • North Penn-Mansfield (0-2) - 0 Northeast Bradford
TBA Meadowbrook Christian (1-1) - 0 Columbia Montour Vo-Tech (2-0) - 1 • Meadowbrook Christian
9:00 am Hollidaysburg (1-0) - 7 • Selinsgrove (1-1) - 3 Hollidaysburg
10:00 am Mifflinburg (1-1) - 3 • Shikellamy (1-1) - 2 Line Mountain Tournament
10:00 am Line Mountain (2-0) - 8 • Upper Dauphin (0-2) - 0 Line Mountain
11:00 am Williamsport (1-0) - 3 • Central Mountain (0-1) - 0 Williamsport
11:00 am Bloomsburg (0-0-1) - 2 South Williamsport (0-0-1) - 2 Bloomsburg
11:00 am Loyalsock (1-0) - 5 • Mount Carmel (0-1) - 0 Loyalsock
11:00 am Danville (1-0) - 1 • Benton (0-1) - 0 Danville
12:00 pm St. John Neumann (1-0) - 3 • Millville (0-1) - 2 St. John Neumann
12:30 pm Upper Dauphin (0-2) - 0 Shikellamy (1-1) - 6 • Line Mountain Tournament
1:00 pm Wyalusing (1-1) - 3 • Weatherly (0-2) - 1 Meadowbrook Christian Tournament
2:00 pm Bellefonte (0-1) - 0 Selinsgrove (1-1) - 5 • Bellefonte
3:00 pm Southern Columbia (1-0) - 6 • Hughesville (0-1) - 3 Southern Columbia
3:00 pm Northumberland Christian (3-0) - 6 • Johnstown Christian School (0-1) - 0 Northumberland Christian
7:00 pm Midd-West (1-0) - 8 • Jersey Shore (0-1) - 0 Midd-West
7:30 pm Montoursville (1-0) - 1 • Holy Redeemer (0-1) - 1 Montoursville
 

Week 2

September 5, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:00 pm Lourdes Regional (1-1) - 4 • Weatherly (0-3) - 0 Lourdes Regional
7:00 pm Midd-West (3-0) - 5 • East Juniata (1-1) - 1 Midd-West
September 6, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Troy (1-0) - 8 • Wellsboro (0-1) - 2 Troy
4:00 pm North Penn-Mansfield (0-2-1) - 1 Williamson (2-0-1) - 1 North Penn-Mansfield
4:30 pm Shikellamy (2-2) - 4 • Jersey Shore (0-3) - 0 Shikellamy
4:30 pm Danville (2-0) - 2 • Lewisburg (0-2) - 0 Danville
4:30 pm Selinsgrove (3-1) - 3 • Central Mountain (0-3) - 1 Selinsgrove
4:30 pm South Williamsport (1-1-1) - 1 Southern Columbia (3-0) - 2 • South Williamsport
4:30 pm Sullivan County (2-0) - 8 • St. John Neumann (1-1) - 0 Sullivan County
4:30 pm Warrior Run (1-1) - 2 • Hughesville (0-3) - 1 Warrior Run
4:30 pm Mifflinburg (1-2) - 1 Montoursville (2-0) - 4 • Mifflinburg
4:30 pm Benton (2-1) - 5 • Millville (0-2-1) - 1 Benton
5:30 pm Sayre (2-1) - 5 • Wyalusing (1-2) - 2 Sayre
5:30 pm Athens (1-0) - 12 • Towanda (1-2) - 0 Athens
5:30 pm Williamsport (2-1) - 1 Loyalsock (3-0) - 3 • Williamsport
7:00 pm Central Columbia (2-1) - 6 • Milton (0-1) - 2 Central Columbia
September 7, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Great Commission School (0-1) - 1 Juniata Mennonite (1-0) - 4 • Great Commission School
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (2-1) - 2 Northumberland Christian (4-0) - 6 • Columbia Montour Vo-Tech
4:30 pm Muncy (0-2) - 1 Central Columbia (2-1) - 6 • Muncy
4:30 pm Sullivan County (2-0) - 8 • Montgomery (0-1-1) - 1 Sullivan County
4:30 pm Bloomsburg (2-0-1) - 5 • Mount Carmel (0-3) - 3 Bloomsburg
5:00 pm Lourdes Regional (1-1) - 3 Nativity BVM (1-0) - 5 • Lourdes Regional
7:00 pm Shamokin (1-1) - 1 Midd-West (3-0) - 6 • Shamokin
September 8, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Whitney Point (0-1) - 2 Sayre (2-1) - 3 • Whitney Point
3:30 pm Walnut Street Christian (1-1) - 0 Sunbury Christian Academy (2-1) - 1 • Walnut Street Christian
4:00 pm Hammondsport (0-2) - 1 Williamson (2-0-1) - 4 • Hammondsport
September 9, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
10:00 am Northeast Bradford (2-1) - 0 Meadowbrook Christian (2-1) - 1 • Northeast Bradford
10:00 am Benton (2-1) - 7 • Muncy (0-2) - 0 Benton
11:00 am Jersey Shore (0-3) - 1 Selinsgrove (3-1) - 2 • Jersey Shore
11:00 am Mount Carmel (0-3) - 3 South Williamsport (1-1-1) - 6 • Mount Carmel
11:00 am Hughesville (0-3) - 0 Bloomsburg (2-0-1) - 1 • Hughesville
11:40 am Central Mountain (0-3) - 3 Shamokin (1-1) - 4 • Central Mountain
2:00 pm Montgomery (0-1-1) - 2 Millville (0-2-1) - 2 Montgomery
2:00 pm Tri-Valley (0-1) - 1 Line Mountain (3-0) - 8 • Tri-Valley
3:00 pm Lewisburg (0-2) - 2 Southern Columbia (3-0) - 3 • Lewisburg
4:00 pm Williamsport (2-1) - 2 • Shikellamy (2-2) - 1 Williamsport
7:00 pm Central Columbia (2-1) - 1 East Juniata (1-1) - 2 • Central Columbia
7:00 pm Loyalsock (3-0) - 1 • Warrior Run (1-1) - 0 Loyalsock
7:00 pm Notre Dame (1-0) - 4 • Sayre (2-1) - 0 Notre Dame
 

Week 3

September 11, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Northumberland Christian (7-0) - 8 • Lourdes Regional (1-5) - 3 Northumberland Christian
4:00 pm Line Mountain (4-1) - 1 East Juniata (4-1) - 2 • Line Mountain
4:00 pm Williamson (2-3-1) - 1 Sayre (4-2) - 10 • Williamson
4:00 pm Northeast Bradford (4-2) - 5 • Towanda (1-5) - 0 Northeast Bradford
4:00 pm North Penn-Mansfield (0-5-1) - 0 Troy (3-0) - 10 • North Penn-Mansfield
4:30 pm Sullivan County (4-1) - 2 Muncy (2-3) - 3 • Sullivan County
4:30 pm Montoursville (4-0) - 1 • Danville (2-2) - 0 Montoursville
4:30 pm Shikellamy (5-2) - 3 • Midd-West (4-1) - 1 Shikellamy
4:30 pm Warrior Run (2-3) - 0 Southern Columbia (6-0) - 1 • Warrior Run
4:30 pm Mifflinburg (2-2) - 3 • Central Columbia (3-2-1) - 2 Mifflinburg
4:30 pm Williamsport (5-1) - 1 • Shamokin (2-3) - 0 Williamsport
4:30 pm Lewisburg (2-2-1) - 5 • Milton (0-3) - 0 Lewisburg
4:30 pm St. John Neumann (1-4) - 1 Benton (5-1) - 10 • St. John Neumann
4:30 pm Jersey Shore (0-5) - 0 Central Mountain (1-5) - 3 • Jersey Shore
5:00 pm Walnut Street Christian (1-1) Calvary Christian (0-0) Walnut Street Christian
5:30 pm Wellsboro (2-1) - 8 • Wyalusing (2-4) - 0 Wellsboro
7:00 pm Millville (1-5-1) - 6 • Columbia Montour Vo-Tech (2-3) - 0 Millville
7:00 pm Hughesville (0-6) - 1 Mount Carmel (1-4) - 4 • Hughesville
September 12, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Columbia County Christian (0-0) Walnut Street Christian (1-1) Columbia County Christian
3:30 pm New Covenant Academy (0-4) - 0 Juniata Mennonite (2-1) - 7 • New Covenant Academy
5:30 pm Loyalsock (5-0) - 2 • South Williamsport (3-2-1) - 0 Loyalsock
September 13, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Troy (3-0) - 12 • Williamson (2-3-1) - 0 Troy
4:00 pm Northeast Bradford (4-2) - 2 Sullivan County (4-1) - 8 • Northeast Bradford
4:00 pm Juniata (0-1) - 1 Line Mountain (4-1) - 2 • Juniata
4:30 pm Mount Carmel (1-4) - 1 Warrior Run (2-3) - 2 • Mount Carmel
4:30 pm St. John Neumann (1-4) - 0 Montgomery (1-2-1) - 6 • St. John Neumann
4:30 pm Milton (0-3) - 1 Montoursville (4-0) - 3 • Milton
4:30 pm Danville (2-2) Mifflinburg (2-2) Danville
4:30 pm Muncy (2-3) - 2 • Millville (1-5-1) - 1 Muncy
4:30 pm Lewisburg (2-2-1) - 2 Central Columbia (3-2-1) - 2 Lewisburg
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (2-3) - 0 Benton (5-1) - 8 • Columbia Montour Vo-Tech
4:30 pm Jersey Shore (0-5) - 1 Williamsport (5-1) - 3 • Jersey Shore
5:30 pm Sayre (4-2) - 5 • Towanda (1-5) - 0 Sayre
5:30 pm Athens (3-1) - 13 • North Penn-Mansfield (0-5-1) - 0 Athens
6:00 pm Lourdes Regional (1-5) - 1 Williams Valley (1-0) - 12 • Lourdes Regional
6:30 pm Upper Dauphin (0-3) - 0 East Juniata (4-1) - 13 • Upper Dauphin
7:00 pm Midd-West (4-1) - 3 • Selinsgrove (4-2) - 2 Midd-West
7:00 pm Central Mountain (1-5) - 0 Shikellamy (5-2) - 1 • Central Mountain
7:00 pm Southern Columbia (6-0) - 4 • Bloomsburg (3-1-1) - 1 Southern Columbia
7:00 pm Hughesville (0-6) - 2 Loyalsock (5-0) - 3 • Hughesville
September 14, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm New Covenant Academy (0-4) - 0 Sunbury Christian Academy (3-2) - 3 • New Covenant Academy
3:30 pm Meadowbrook Christian (4-1) - 4 • Grace Prep (0-1) - 1 Meadowbrook Christian
3:30 pm Northumberland Christian (7-0) - 8 • Juniata Mennonite (2-1) - 2 Northumberland Christian
4:00 pm Wyalusing (2-4) - 3 Sullivan County (4-1) - 10 • Wyalusing
4:30 pm South Williamsport (3-2-1) - 7 • Millville (1-5-1) - 0 South Williamsport
7:00 pm Shamokin (2-3) - 7 • Lourdes Regional (1-5) - 0 Shamokin
September 15, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Northumberland Christian (7-0) - 8 • Sunbury Christian Academy (3-2) - 1 Northumberland Christian
3:30 pm New Covenant Academy (0-4) Walnut Street Christian (1-1) New Covenant Academy
4:30 pm Warrior Run (2-3) - 0 Williamsport (5-1) - 3 • Warrior Run
4:30 pm St. John Neumann (1-4) - 1 Meadowbrook Christian (4-1) - 2 • St. John Neumann
September 16, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
9:00 am Central Columbia (3-2-1) - 2 • Berwick (0-1) - 0 Central Columbia
10:00 am Wyalusing (2-4) - 8 • Williamson (2-3-1) - 3 Wyalusing
10:00 am Towanda (1-5) - 3 Wellsboro (2-1) - 5 • Towanda
10:00 am North Penn-Mansfield (0-5-1) - 1 Northeast Bradford (4-2) - 2 • North Penn-Mansfield
10:00 am Athens (3-1) - 9 • Sayre (4-2) - 0 Athens
10:00 am Tri-Valley (1-1) - 5 • Lourdes Regional (1-5) - 2 Tri-Valley
11:00 am Danville (2-2) - 0 Selinsgrove (4-2) - 1 • Danville
11:00 am Shikellamy (5-2) - 14 • Halifax (0-1) - 0 Shikellamy
11:00 am South Williamsport (3-2-1) - 7 • Montgomery (1-2-1) - 0 South Williamsport
11:00 am Shamokin (2-3) - 2 Southern Columbia (6-0) - 3 • Shamokin
11:00 am Millville (1-5-1) - 1 Bloomsburg (3-1-1) - 5 • Millville
11:00 am Lewisburg (2-2-1) - 2 • Hershey (0-1) - 1 Lewisburg
2:30 pm Benton (5-1) - 3 • Hughesville (0-6) - 2 Benton
7:00 pm East Juniata (4-1) - 6 • Muncy (2-3) - 0 East Juniata
September 17, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Baldwinsville (1-0) - 6 • Athens (3-1) - 0 Baldwinsville
 

Week 4

September 18, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Muhlenberg (0-0) Walnut Street Christian (1-3) Muhlenberg
3:30 pm Juniata Mennonite (4-2) - 8 • Sunbury Christian Academy (4-3) - 0 Juniata Mennonite
4:00 pm Wyalusing (3-5) - 4 • Towanda (2-7) - 2 Wyalusing
4:00 pm Northeast Bradford (5-4) - 4 • Williamson (2-6-1) - 0 Northeast Bradford
4:30 pm South Williamsport (5-3-1) - 2 • Hughesville (1-7) - 1 South Williamsport
4:30 pm Benton (8-1) - 11 • Montgomery (1-5-1) - 0 Benton
4:30 pm Milton (0-5) Danville (2-3) Milton
4:30 pm Selinsgrove (6-3) - 1 Shikellamy (8-2) - 3 • Selinsgrove
4:30 pm Muncy (5-3) - 11 • St. John Neumann (2-6) - 1 Muncy
4:30 pm Mifflinburg (3-3) - 2 • Lewisburg (2-5-1) - 1 Mifflinburg
4:30 pm Montoursville (6-1) - 4 • Central Columbia (5-3-1) - 0 Montoursville
4:30 pm Bloomsburg (3-3-1) - 1 Warrior Run (4-4) - 3 • Bloomsburg
5:30 pm Midd-West (7-1) - 3 • Williamsport (6-3) - 0 Midd-West
5:30 pm Sayre (5-3) - 2 • North Penn-Mansfield (0-7-1) - 1 Sayre
6:00 pm Millersburg (0-1) - 0 East Juniata (7-1) - 8 • Millersburg
6:30 pm Susquenita (0-1) - 2 Line Mountain (7-1) - 3 • Susquenita
7:00 pm Shamokin (3-4) - 4 • Jersey Shore (2-7) - 1 Shamokin
7:00 pm Millville (1-7-1) - 2 Sullivan County (5-2) - 4 • Millville
September 19, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm New Covenant Academy (0-4) Columbia County Christian (0-0) New Covenant Academy
3:30 pm Meadowbrook Christian (5-3) - 1 Northumberland Christian (9-0) - 3 • Meadowbrook Christian
3:30 pm Walnut Street Christian (1-3) - 0 Juniata Mennonite (4-2) - 6 • Walnut Street Christian
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-4) - 0 Williams Valley (2-0) - 4 • Columbia Montour Vo-Tech
5:00 pm Lourdes Regional (1-7) - 1 Minersville (1-0) - 9 • Lourdes Regional
5:30 pm Sayre (5-3) - 0 Waverly (1-0) - 6 • Sayre
7:00 pm Loyalsock (6-1) - 0 Southern Columbia (8-1) - 1 • Loyalsock
7:30 pm Line Mountain (7-1) - 7 • Halifax (0-2) - 0 Line Mountain
September 20, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm North Penn-Mansfield (0-7-1) - 0 Wellsboro (4-2) - 2 • North Penn-Mansfield
4:00 pm Williamson (2-6-1) - 2 Towanda (2-7) - 4 • Williamson
4:00 pm Troy (4-0-1) - 7 • Northeast Bradford (5-4) - 0 Troy
4:00 pm Warrior Run (4-4) - 0 South Williamsport (5-3-1) - 1 • Warrior Run
4:30 pm Millville (1-7-1) - 1 Hughesville (1-7) - 7 • Millville
4:30 pm Benton (8-1) - 3 • Sullivan County (5-2) - 0 Benton
4:30 pm Mifflinburg (3-3) Milton (0-5) Mifflinburg
4:30 pm Shikellamy (8-2) - 3 • Shamokin (3-4) - 0 Shikellamy
4:30 pm Selinsgrove (6-3) - 3 • Williamsport (6-3) - 0 Selinsgrove
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-4) - 5 • St. John Neumann (2-6) - 1 Columbia Montour Vo-Tech
4:30 pm Danville (2-3) - 0 Central Columbia (5-3-1) - 2 • Danville
4:30 pm Bloomsburg (3-3-1) - 0 Loyalsock (6-1) - 4 • Bloomsburg
5:00 pm Lancaster Country Day (0-1) - 0 East Juniata (7-1) - 8 • Lancaster Country Day
5:30 pm Athens (4-1-2) - 19 • Wyalusing (3-5) - 0 Athens
7:00 pm Central Mountain (3-6) - 0 Midd-West (7-1) - 4 • Central Mountain
7:00 pm Montoursville (6-1) - 1 • Lewisburg (2-5-1) - 0 Montoursville
September 21, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:30 pm Milton (0-5) - 1 Jersey Shore (2-7) - 3 • Milton
4:30 pm Mount Carmel (1-5) - 1 Southern Columbia (8-1) - 4 • Mount Carmel
4:30 pm Muncy (5-3) - 6 • Montgomery (1-5-1) - 0 Muncy
5:00 pm Sunbury Christian Academy (4-3) - 3 • River of Life Christian Academy (0-1) - 1 Sunbury Christian Academy
5:00 pm Schuylkill Haven (1-0) - 4 • Lourdes Regional (1-7) - 2 Schuylkill Haven
6:00 pm Athens (4-1-2) - 3 Horseheads (0-0-1) - 3 Athens
September 22, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Walnut Street Christian (1-3) - 0 Northumberland Christian (9-0) - 9 • Walnut Street Christian
3:30 pm Meadowbrook Christian (5-3) - 2 • Juniata Mennonite (4-2) - 0 Meadowbrook Christian
4:00 pm Northeast Bradford (5-4) - 2 Wellsboro (4-2) - 3 • Northeast Bradford
September 23, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Bald Eagle Area (1-1) - 2 • Jersey Shore (2-7) - 0 Bald Eagle Area Tournament
TBA Moshannon Valley (0-2) - 1 Jersey Shore (2-7) - 6 • Bald Eagle Area Tournament
10:00 am Upper Dauphin (0-4) - 3 Line Mountain (7-1) - 7 • Upper Dauphin
11:00 am Selinsgrove (6-3) - 2 • Mifflinburg (3-3) - 1 Selinsgrove
11:00 am Montrose (0-0) Wyalusing (3-5) Montrose
11:00 am Towanda (2-7) - 1 Tunkhannock (1-0) - 2 • Towanda
11:00 am Montoursville (6-1) - 1 East Juniata (7-1) - 4 • Montoursville
11:00 am Williamson (2-6-1) - 3 St. John Neumann (2-6) - 4 • Williamson
11:00 am Williamsport (6-3) - 5 • Altoona (0-1) - 0 Williamsport
11:00 am Central Columbia (5-3-1) - 15 • Montgomery (1-5-1) - 0 Central Columbia
11:00 am Shikellamy (8-2) - 2 • South Williamsport (5-3-1) - 0 Shikellamy
11:00 am Warrior Run (4-4) - 3 • Milton (0-5) - 0 Warrior Run
11:00 am Benton (8-1) - 1 • Southern Columbia (8-1) - 0 Benton
12:00 pm Wellsboro (4-2) - 2 Lakeland (1-0) - 3 • Wellsboro
2:00 pm Troy (4-0-1) - 1 Athens (4-1-2) - 1 Troy
5:30 pm Midd-West (7-1) - 6 • Lewisburg (2-5-1) - 0 Midd-West
7:00 pm Muncy (5-3) - 2 • Meadowbrook Christian (5-3) - 0 Muncy
 

Week 5

September 25, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Sunbury Christian Academy (4-4) - 0 Grace Prep (1-1) - 4 • Sunbury Christian Academy
3:30 pm Northumberland Christian (12-0) - 9 • Great Commission School (0-2) - 0 Northumberland Christian
4:00 pm Warrior Run (6-5) - 2 • Central Columbia (6-4-1) - 1 Warrior Run
4:00 pm Weatherly (0-5) - 1 Lourdes Regional (3-7) - 3 • Weatherly
4:00 pm Wyalusing (3-8) - 2 North Penn-Mansfield (2-7-1) - 4 • Wyalusing
4:00 pm Sayre (6-4-1) - 3 Troy (6-0-1) - 8 • Sayre
4:00 pm Northeast Bradford (6-6) - 0 Athens (7-1-2) - 8 • Northeast Bradford
4:00 pm Susquenita (0-2) - 0 East Juniata (9-1) - 10 • Susquenita
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-6) - 1 Muncy (6-4) - 8 • Columbia Montour Vo-Tech
4:30 pm Mount Carmel (2-6) - 0 Loyalsock (8-1) - 6 • Mount Carmel
4:30 pm Hazleton (0-2) - 0 Montoursville (8-2) - 3 • Hazleton
4:30 pm Shikellamy (11-2) - 3 • Milton (0-8) - 1 Shikellamy
4:30 pm Midd-West (10-1) - 8 • Jersey Shore (3-9) - 0 Midd-West
4:30 pm Bloomsburg (4-4-2) - 1 South Williamsport (5-4-2) - 1 Bloomsburg
5:30 pm Central Mountain (3-9) - 0 Williamsport (9-3) - 3 • Central Mountain
7:00 pm Hughesville (2-9) - 0 Southern Columbia (11-1) - 3 • Hughesville
7:00 pm Selinsgrove (8-3) - 2 • Shamokin (5-6) - 0 Selinsgrove
7:00 pm Millville (2-8-1) - 3 • St. John Neumann (2-9) - 0 Millville
September 26, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Juniata Mennonite (5-3-1) - 0 Northumberland Christian (12-0) - 6 • Juniata Mennonite
6:30 pm Millersburg (0-2) - 0 Line Mountain (9-2) - 3 • Millersburg
September 27, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Line Mountain (9-2) - 7 • Lancaster Country Day (0-2) - 0 Line Mountain
4:00 pm Nativity BVM (1-1) - 3 Lourdes Regional (3-7) - 4 • Nativity BVM
4:30 pm Milton (0-8) - 1 Central Columbia (6-4-1) - 5 • Milton
4:30 pm St. John Neumann (2-9) - 2 Sullivan County (7-2) - 9 • St. John Neumann
4:30 pm Mount Carmel (2-6) - 5 • Bloomsburg (4-4-2) - 2 Mount Carmel
4:30 pm Jersey Shore (3-9) - 0 Shikellamy (11-2) - 4 • Jersey Shore
4:30 pm Lewisburg (3-6-1) - 2 • Danville (2-4) - 1 Lewisburg
4:30 pm Montgomery (2-6-1) - 3 • Columbia Montour Vo-Tech (3-6) - 1 Montgomery
5:30 pm Montoursville (8-2) - 3 • Mifflinburg (4-5) - 1 Montoursville
5:30 pm Southern Columbia (11-1) - 3 • South Williamsport (5-4-2) - 2 Southern Columbia
6:30 pm Halifax (0-3) - 0 East Juniata (9-1) - 11 • Halifax
7:00 pm Hughesville (2-9) - 1 Warrior Run (6-5) - 2 • Hughesville
7:00 pm Central Mountain (3-9) - 0 Selinsgrove (8-3) - 7 • Central Mountain
7:00 pm Wellsboro (4-4-1) - 0 Williamsport (9-3) - 6 • Wellsboro
7:00 pm Midd-West (10-1) - 11 • Shamokin (5-6) - 0 Midd-West
September 28, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Juniata Mennonite (5-3-1) - 2 Meadowbrook Christian (7-3-1) - 2 Juniata Mennonite
4:00 pm Wyalusing (3-8) - 1 Troy (6-0-1) - 10 • Wyalusing
4:00 pm North Penn-Mansfield (2-7-1) - 1 • Towanda (2-8) - 0 North Penn-Mansfield
4:00 pm Northeast Bradford (6-6) - 0 Sayre (6-4-1) - 1 • Northeast Bradford
4:30 pm Sullivan County (7-2) - 7 • Montgomery (2-6-1) - 1 Sullivan County
4:30 pm Jersey Shore (3-9) - 2 • Mifflinburg (4-5) - 1 Jersey Shore
6:30 pm North Schuylkill (0-1) - 0 Shamokin (5-6) - 2 • North Schuylkill
September 29, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Juniata Mennonite (5-3-1) - 1 • Blair County Christian (0-1) - 0 Juniata Mennonite
3:30 pm Northumberland Christian (12-0) - 4 • Weatherly (0-5) - 0 Northumberland Christian
5:00 pm Meadowbrook Christian (7-3-1) - 4 • St. John Neumann (2-9) - 0 Meadowbrook Christian
5:30 pm Wellsboro (4-4-1) - 1 Athens (7-1-2) - 7 • Wellsboro
7:00 pm Midd-West (10-1) - 2 • Warrior Run (6-5) - 0 Midd-West
September 30, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
10:00 am Southern Columbia (11-1) - 7 • Millville (2-8-1) - 0 Southern Columbia
10:00 am Northeast Bradford (6-6) - 4 • Wyalusing (3-8) - 0 Northeast Bradford
11:00 am Loyalsock (8-1) - 2 • Montoursville (8-2) - 0 Loyalsock
11:00 am Line Mountain (9-2) - 2 Bloomsburg (4-4-2) - 4 • Line Mountain
11:00 am Lewisburg (3-6-1) - 0 Shikellamy (11-2) - 5 • Lewisburg
11:00 am Mifflinburg (4-5) - 3 • Central Mountain (3-9) - 2 Mifflinburg
11:00 am West Shore Christian Academy (0-1) - 2 Meadowbrook Christian (7-3-1) - 3 • West Shore Christian Academy
11:00 am Hughesville (2-9) - 3 • Muncy (6-4) - 2 Hughesville
12:00 pm Hazleton (0-2) - 0 Williamsport (9-3) - 7 • Hazleton
2:00 pm Milton (0-8) - 0 Shamokin (5-6) - 1 • Milton
2:00 pm Athens (7-1-2) - 14 • Williamson (2-7-1) - 0 Athens
5:30 pm Sayre (6-4-1) - 2 Wellsboro (4-4-1) - 2 Sayre
 

Week 6

October 2, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Northumberland Christian (13-0) - 8 • Walnut Street Christian (1-5) - 0 Northumberland Christian
3:30 pm New Covenant Academy (0-5) Twin Tiers Christian Academy (0-0) New Covenant Academy
4:00 pm Sunbury Christian Academy (6-6) - 3 St. John Neumann (3-10) - 4 • Sunbury Christian Academy
4:00 pm Line Mountain (9-4) - 1 Juniata (1-1) - 2 • Line Mountain
4:00 pm Bloomsburg (5-5-2) - 1 Danville (3-5) - 2 • Bloomsburg
4:30 pm Muncy (7-6) - 5 • Columbia Montour Vo-Tech (3-10) - 1 Muncy
5:00 pm East Juniata (11-1-1) - 11 • Upper Dauphin (0-5) - 0 East Juniata
7:00 pm Shamokin (6-8) - 5 • Central Mountain (4-10) - 4 Shamokin
October 3, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Juniata Mennonite (6-3-1) - 5 • New Covenant Academy (0-5) - 0 Juniata Mennonite
3:00 pm Sunbury Christian Academy (6-6) - 0 Meadowbrook Christian (9-3-1) - 6 • Sunbury Christian Academy
4:00 pm Muncy (7-6) - 1 Benton (11-1) - 6 • Muncy
4:00 pm Selinsgrove (10-4) - 2 • Jersey Shore (3-11) - 0 Selinsgrove
4:00 pm Williamson (2-9-1) - 1 North Penn-Mansfield (3-8-1) - 2 • Williamson
4:00 pm Wyalusing (3-9) - 0 Sayre (8-4-1) - 4 • Wyalusing
4:00 pm South Williamsport (7-4-2) - 7 • Mount Carmel (3-8) - 3 South Williamsport
4:00 pm Bloomsburg (5-5-2) - 4 • Hughesville (3-10) - 2 Bloomsburg
4:00 pm Shikellamy (13-2) - 1 • Williamsport (10-4) - 0 Shikellamy
4:00 pm Warrior Run (6-7-1) - 0 Loyalsock (9-3) - 1 • Warrior Run
4:00 pm Milton (0-10) - 0 Lewisburg (4-7-1) - 5 • Milton
4:30 pm Danville (3-5) - 0 Montoursville (9-2) - 1 • Danville
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-10) - 0 Sullivan County (10-2) - 5 • Columbia Montour Vo-Tech
4:45 pm Walnut Street Christian (1-5) Columbia County Christian (0-1) Walnut Street Christian
5:30 pm Towanda (3-9) - 0 Athens (9-1-2) - 11 • Towanda
6:00 pm Wellsboro (5-5-1) - 1 Troy (8-0-1) - 6 • Wellsboro
7:00 pm Williams Valley (3-0) - 7 • Lourdes Regional (3-10) - 0 Williams Valley
7:00 pm Millville (3-9-1) Montgomery (2-7-1) Millville
7:00 pm Southern Columbia (12-2) - 2 Midd-West (12-1) - 6 • Southern Columbia
7:00 pm Central Columbia (7-4-1) Mifflinburg (5-5) Central Columbia
October 4, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:00 pm East Juniata (11-1-1) - 8 • Line Mountain (9-4) - 1 East Juniata
October 5, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:30 pm Columbia County Christian (0-1) - 3 Sunbury Christian Academy (6-6) - 4 • Columbia County Christian
4:00 pm St. John Neumann (3-10) - 0 Benton (11-1) - 11 • St. John Neumann
4:00 pm Troy (8-0-1) - 5 • North Penn-Mansfield (3-8-1) - 0 Troy
4:00 pm Muncy (7-6) - 1 Sullivan County (10-2) - 2 • Muncy
4:00 pm Williamson (2-9-1) - 1 Sayre (8-4-1) - 7 • Williamson
4:00 pm Montoursville (9-2) Milton (0-10) Montoursville
4:00 pm South Williamsport (7-4-2) - 1 • Loyalsock (9-3) - 0 South Williamsport
4:00 pm Twin Tiers Christian Academy (0-0) New Covenant Academy (0-5) Twin Tiers Christian Academy
4:00 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-10) - 0 Millville (3-9-1) - 1 • Columbia Montour Vo-Tech
4:00 pm Meadowbrook Christian (9-3-1) - 2 • Montgomery (2-7-1) - 0 Meadowbrook Christian
4:00 pm Mount Carmel (3-8) - 3 Hughesville (3-10) - 5 • Mount Carmel
4:30 pm Mifflinburg (5-5) Danville (3-5) Mifflinburg
5:00 pm Lourdes Regional (3-10) - 0 Tri-Valley (2-1) - 2 • Lourdes Regional
5:00 pm Shikellamy (13-2) - 4 • Selinsgrove (10-4) - 1 Shikellamy
5:30 pm Shamokin (6-8) - 0 Williamsport (10-4) - 4 • Shamokin
6:00 pm Towanda (3-9) - 1 • Northeast Bradford (6-8) - 0 Towanda
7:00 pm Central Mountain (4-10) - 2 • Jersey Shore (3-11) - 1 Central Mountain
7:00 pm Southern Columbia (12-2) - 8 • Warrior Run (6-7-1) - 0 Southern Columbia
7:00 pm Central Columbia (7-4-1) - 3 • Lewisburg (4-7-1) - 0 Central Columbia
October 6, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Sunbury Christian Academy (6-6) - 3 • Walnut Street Christian (1-5) - 1 Sunbury Christian Academy
7:30 pm Benton (11-1) - 5 • Millville (3-9-1) - 0 Balls Mills Complex
October 7, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
12:00 pm Sullivan County (10-2) - 6 • Columbia Montour Vo-Tech (3-10) - 0 Sullivan County
3:00 pm Milton (0-10) - 1 Selinsgrove (10-4) - 2 • Milton
3:00 pm Shamokin (6-8) - 1 Mifflinburg (5-5) - 3 • Shamokin
3:00 pm Wellsboro (5-5-1) - 5 • Northeast Bradford (6-8) - 3 Wellsboro
4:00 pm East Juniata (11-1-1) Warrior Run (6-7-1) East Juniata
7:00 pm Lansing (0-1) - 0 Athens (9-1-2) - 6 • Lansing
7:00 pm Midd-West (12-1) - 2 • Loyalsock (9-3) - 1 Midd-West
7:30 pm Mount Carmel (3-8) - 7 • Lourdes Regional (3-10) - 1 Mount Carmel
 

Week 7

October 9, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Warrior Run (7-7-1) - 2 • Lewisburg (5-9-1) - 1 Warrior Run
4:00 pm Wyalusing (4-12) - 1 Wellsboro (8-5-1) - 5 • Wyalusing
5:30 pm Athens (11-2-2) - 1 Elmira (1-0) - 2 • Athens
6:00 pm Meadowbrook Christian (11-4-1) - 2 • Sunbury Christian Academy (7-9) - 0 Meadowbrook Christian
7:00 pm Millville (3-11-1) - 0 Muncy (9-7) - 3 • Millville
7:30 pm East Juniata (15-1-1) - 2 • Danville (3-6) - 1 East Juniata
October 10, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Sunbury Christian Academy (7-9) - 0 Juniata Mennonite (8-3-1) - 3 • Sunbury Christian Academy
3:00 pm New Covenant Academy (0-6) - 0 Meadowbrook Christian (11-4-1) - 5 • New Covenant Academy
4:00 pm Loyalsock (10-4) - 4 • Hughesville (5-11) - 0 Loyalsock
4:00 pm Benton (13-2) - 8 • Columbia Montour Vo-Tech (3-13) - 0 Benton
4:00 pm Williamsport (11-6) - 4 • Jersey Shore (4-12) - 1 Williamsport
4:00 pm Sullivan County (12-3) - 2 Troy (9-2-1) - 4 • Sullivan County
4:00 pm Selinsgrove (10-5) - 1 Midd-West (14-1) - 4 • Selinsgrove
4:00 pm Williamson (2-11-1) - 2 Wyalusing (4-12) - 6 • Williamson
4:00 pm Shikellamy (14-2) - 2 • Central Mountain (4-11) - 0 Shikellamy
4:00 pm Northeast Bradford (8-8) - 4 • North Penn-Mansfield (3-11-1) - 0 Northeast Bradford
4:00 pm Minersville (2-0) - 8 • Lourdes Regional (4-12) - 0 Minersville
4:00 pm Lewisburg (5-9-1) - 4 • Mifflinburg (5-6) - 2 Lewisburg
4:00 pm Southern Columbia (13-3) - 1 Bloomsburg (6-5-2) - 3 • Southern Columbia
4:30 pm Danville (3-6) Milton (0-10) Danville
5:30 pm Wellsboro (8-5-1) - 4 • Towanda (4-10) - 1 Wellsboro
6:30 pm East Juniata (15-1-1) - 9 • Juniata (1-3) - 0 East Juniata
7:00 pm Montgomery (4-8-1) - 2 • St. John Neumann (4-12) - 1 Montgomery
7:00 pm Central Columbia (8-4-1) Montoursville (10-2) Central Columbia
October 11, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Lourdes Regional (4-12) - 4 Schuylkill Haven (2-0) - 5 • Lourdes Regional
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-13) - 1 Montgomery (4-8-1) - 3 • Columbia Montour Vo-Tech
October 12, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Sunbury Christian Academy (7-9) - 1 • Columbia County Christian (0-2) - 0 Sunbury Christian Academy
4:00 pm Benton (13-2) - 13 • Montgomery (4-8-1) - 0 Benton
4:00 pm Sullivan County (12-3) - 3 • Millville (3-11-1) - 0 Sullivan County
4:00 pm Jersey Shore (4-12) - 1 • Shamokin (6-10) - 0 Jersey Shore
4:00 pm Towanda (4-10) - 2 • Wyalusing (4-12) - 0 Towanda
4:00 pm Juniata (1-3) - 0 East Juniata (15-1-1) - 3 • Juniata
4:00 pm North Penn-Mansfield (3-11-1) - 1 Sayre (9-5-1) - 2 • North Penn-Mansfield
4:00 pm Williamson (2-11-1) - 0 Northeast Bradford (8-8) - 2 • Williamson
4:00 pm Line Mountain (11-4) - 8 • Upper Dauphin (0-6) - 0 Line Mountain
4:00 pm St. John Neumann (4-12) - 0 Muncy (9-7) - 8 • St. John Neumann
4:00 pm Lewisburg (5-9-1) - 0 Montoursville (10-2) - 3 • Lewisburg
5:30 pm Williamsport (11-6) - 0 Midd-West (14-1) - 3 • Williamsport
5:30 pm Athens (11-2-2) - 4 • Troy (9-2-1) - 1 Athens
7:00 pm Hughesville (5-11) - 5 • South Williamsport (8-5-2) - 3 Hughesville
7:00 pm Milton (0-10) Mifflinburg (5-6) Milton
7:00 pm Southern Columbia (13-3) - 3 • Loyalsock (10-4) - 2 Southern Columbia
7:00 pm Central Columbia (8-4-1) Danville (3-6) Central Columbia
October 13, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Juniata Mennonite (8-3-1) - 7 • Walnut Street Christian (1-6) - 0 Juniata Mennonite
3:00 pm Northumberland Christian (14-0) - 4 • Meadowbrook Christian (11-4-1) - 2 Northumberland Christian
3:00 pm Columbia County Christian (0-2) New Covenant Academy (0-6) Columbia County Christian
October 14, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
10:00 am Benton (13-2) - 3 Central Columbia (8-4-1) - 4 • Benton
10:00 am Wellsboro (8-5-1) - 1 • North Penn-Mansfield (3-11-1) - 0 Wellsboro
10:00 am Wyalusing (4-12) - 0 Athens (11-2-2) - 11 • Wyalusing
10:00 am Troy (9-2-1) - 2 Hughesville (5-11) - 3 • Troy
11:00 am East Juniata (15-1-1) - 3 • West Perry (0-1) - 1 East Juniata
11:00 am Williamsport (11-6) - 0 Abington Heights (1-0) - 1 • Williamsport
11:00 am Loyalsock (10-4) Minersville (2-0) Loyalsock
11:00 am St. John Neumann (4-12) - 2 • Sunbury Christian Academy (7-9) - 1 St. John Neumann
11:00 am Lourdes Regional (4-12) - 2 • Columbia Montour Vo-Tech (3-13) - 1 Lourdes Regional
11:00 am Bloomsburg (6-5-2) Montgomery (4-8-1) Bloomsburg
11:00 am Selinsgrove (10-5) Montoursville (10-2) Selinsgrove
1:00 pm Sayre (9-5-1) - 3 Sullivan County (12-3) - 4 • Sayre
1:30 pm Williams Valley (3-1) - 1 Line Mountain (11-4) - 2 • Williams Valley
3:00 pm Millville (3-11-1) Milton (0-10) Millville
3:30 pm Muncy (9-7) - 0 South Williamsport (8-5-2) - 1 • Muncy
5:30 pm Towanda (4-10) Williamson (2-11-1) Towanda
5:30 pm Shamokin (6-10) - 1 Mount Carmel (4-8) - 2 • Shamokin
 

Week 8

October 16, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
3:00 pm Grace Prep (1-1-1) - 1 Sunbury Christian Academy (7-9-1) - 1 Grace Prep
4:00 pm Montoursville (11-3) - 0 Midd-West (17-1) - 1 • Montoursville
4:00 pm Northumberland Christian (14-1) - 1 Line Mountain (14-4) - 3 • Northumberland Christian
4:30 pm Port Allegany (0-1) - 1 Wellsboro (11-6-1) - 2 • Port Allegany
4:30 pm Dallas (0-1) - 2 Lewisburg (8-9-1) - 4 • Dallas
4:45 pm Walnut Street Christian (1-6) Muhlenberg (0-0) Walnut Street Christian
7:00 pm Bloomsburg (6-7-3) - 2 Central Columbia (9-5-1) - 3 • Bloomsburg
October 17, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Muncy (11-7) - 4 • Montgomery (4-9-1) - 2 Muncy
4:00 pm St. John Neumann (5-12) - 4 • Columbia Montour Vo-Tech (3-15) - 1 St. John Neumann
4:00 pm South Williamsport (9-6-2) - 0 Warrior Run (8-7-1) - 1 • South Williamsport
4:00 pm Line Mountain (14-4) - 5 • Millville (3-12-1) - 0 Line Mountain
4:00 pm Sullivan County (14-4) - 0 Benton (14-2) - 7 • Sullivan County
5:30 pm Williamsport (12-6) - 3 • Selinsgrove (10-7) - 2 Williamsport
5:30 pm Sayre (10-7-1) - 0 Athens (14-2-2) - 8 • Sayre
5:30 pm Wellsboro (11-6-1) - 11 • Williamson (2-14-1) - 2 Wellsboro
6:00 pm East Juniata (17-2-1) - 11 • Susquenita (0-3) - 1 East Juniata
7:00 pm Shamokin (7-11) - 1 Shikellamy (15-3) - 3 • Shamokin
7:00 pm Jersey Shore (4-13) Danville (3-7) Jersey Shore
7:00 pm Southern Columbia (15-3) - 7 • Mount Carmel (4-10) - 3 Southern Columbia
7:00 pm Midd-West (17-1) - 4 • Central Mountain (4-12) - 1 Midd-West
7:00 pm Hughesville (6-11) - 2 • Milton (0-11-1) - 1 Hughesville
7:00 pm Loyalsock (12-4) - 4 • Bloomsburg (6-7-3) - 0 Loyalsock
October 18, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Montoursville (11-3) - 4 • Jersey Shore (4-13) - 0 Montoursville
4:00 pm Williamson (2-14-1) - 0 Troy (12-2-1) - 15 • Williamson
4:00 pm Towanda (4-12) - 0 Sayre (10-7-1) - 3 • Towanda
4:00 pm North Penn-Mansfield (3-14-1) - 1 Athens (14-2-2) - 9 • North Penn-Mansfield
4:00 pm Mifflin County (0-1) - 0 Lewisburg (8-9-1) - 6 • Mifflin County
4:30 pm Columbia Montour Vo-Tech (3-15) - 2 Lourdes Regional (5-12) - 4 • Columbia Montour Vo-Tech
7:00 pm Southern Columbia (15-3) - 4 • Central Columbia (9-5-1) - 0 Southern Columbia
October 19, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Muncy (11-7) - 5 • North Penn-Mansfield (3-14-1) - 1 Muncy
4:00 pm Northeast Bradford (9-9) - 0 Troy (12-2-1) - 3 • Northeast Bradford
4:00 pm Sullivan County (14-4) - 4 • Mount Carmel (4-10) - 3 Sullivan County
4:00 pm Milton (0-11-1) - 1 Bloomsburg (6-7-3) - 1 Milton
4:00 pm Line Mountain (14-4) - 8 • North Schuylkill (0-2) - 2 Line Mountain
4:30 pm South Williamsport (9-6-2) - 4 • Wellsboro (11-6-1) - 0 South Williamsport
5:30 pm East Juniata (17-2-1) - 6 • Juniata (1-4) - 2 East Juniata
7:00 pm Shamokin (7-11) - 1 • Selinsgrove (10-7) - 0 Shamokin
7:00 pm Midd-West (17-1) - 2 • Shikellamy (15-3) - 1 Midd-West
7:00 pm Hughesville (6-11) Montgomery (4-9-1) Hughesville
7:30 pm Berwick (0-1) Benton (14-2) Berwick
October 20, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:00 pm Wyalusing (4-13) - 0 Northeast Bradford (9-9) - 3 • Wyalusing
October 21, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
10:00 am Athens (14-2-2) - 12 • Williamson (2-14-1) - 0 Athens
10:00 am Wellsboro (11-6-1) - 3 • Sayre (10-7-1) - 2 Wellsboro
10:00 am Towanda (4-12) - 0 Troy (12-2-1) - 5 • Towanda
10:00 am Sullivan County (14-4) - 5 • North Penn-Mansfield (3-14-1) - 2 Sullivan County
11:00 am Lewisburg (8-9-1) - 2 • East Juniata (17-2-1) - 0 Lewisburg
11:00 am Loyalsock (12-4) - 1 • Danville (3-7) - 0 Loyalsock
 

Week 9

October 24, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Benton (14-3) Playoff Bye (0-0) Benton
TBA Sullivan County (15-4) Playoff Bye (0-0) Sullivan County
TBA Southern Columbia (15-4) Playoff Bye (0-0) Southern Columbia
TBA East Juniata (18-2-1) Playoff Bye (0-0) East Juniata
6:00 pm Meadowbrook Christian (11-5-1) - 0 Bloomsburg (8-7-3) - 3 • Loyalsock HS
6:00 pm South Williamsport (10-7-2) - 5 • Sayre (10-8-1) - 0 Balls Mills Complex
8:00 pm Line Mountain (15-5) - 4 • Northeast Bradford (9-10) - 0 Balls Mills Complex
8:00 pm Muncy (11-8) - 0 Warrior Run (10-7-1) - 2 • Loyalsock HS
October 26, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Troy (13-2-1) - 2 • Wellsboro (11-7-1) - 1 Balls Mills Complex
6:00 pm Midd-West (18-1) - 4 • Mifflinburg (5-7) - 2 Danville HS
8:00 pm Athens (14-3-2) - 0 Central Columbia (10-5-1) - 1 • Balls Mills Complex
8:00 pm Loyalsock (13-4) - 2 • Montoursville (11-4) - 2 Danville HS
October 28, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
12:00 pm Benton (14-3) - 0 Bloomsburg (8-7-3) - 1 • Danville HS
12:00 pm Sullivan County (15-4) - 2 • Line Mountain (15-5) - 1 Loyalsock HS
2:00 pm Southern Columbia (15-4) - 0 Warrior Run (10-7-1) - 1 • Balls Mills Complex
4:30 pm East Juniata (18-2-1) - 5 • South Williamsport (10-7-2) - 1 Danville HS
 

Week 10

October 30, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Midd-West (20-1) - 3 • Loyalsock (13-5) - 2 Danville HS
8:00 pm Troy (13-3-1) - 0 Central Columbia (11-6-1) - 7 • Balls Mills Complex
October 31, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm East Juniata (19-3-1) - 7 • Sullivan County (15-5) - 3 Danville HS
6:00 pm Warrior Run (10-8-1) - 0 Bloomsburg (10-7-3) - 1 • Hughesville HS
November 1, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Shikellamy (15-4) - 1 Selinsgrove (11-7) - 2 • Loyalsock HS
November 2, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Midd-West (20-1) - 3 • Central Columbia (11-6-1) - 1 Danville HS
6:00 pm East Juniata (19-3-1) - 0 Bloomsburg (10-7-3) - 3 • Loyalsock HS
 

Week 11

November 7, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:00 pm Midd-West (21-2) - 4 • Lake-Lehman (0-1) - 3 Danville HS
5:00 pm Williamsport (12-7) - 1 Governor Mifflin (1-0) - 2 • Loyalsock HS
7:00 pm Blue Mountain (1-0) - 2 • Selinsgrove (11-8) - 1 Lehighton HS
7:00 pm Fairfield (0-1) - 0 East Juniata (21-3-1) - 1 • Manchester
7:00 pm Northwestern Lehigh (1-0) - 3 • Central Columbia (11-7-1) - 2 Parkland HS
7:00 pm Bloomsburg (11-8-3) - 2 • Lakeland (1-1) - 0 Balls Mills Complex
November 11, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
12:00 pm Bloomsburg (11-8-3) Camp Hill (1-0) • Hazleton HS
1:00 pm St. Basil (1-0) - 2 • Midd-West (21-2) - 1 Cedar Crest HS
1:00 pm East Juniata (21-3-1) - 1 • Calvary Christian (0-1) - 0 Northeastern HS
 

Week 12

November 14, 2017
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm East Juniata (21-4-1) - 2 Camp Hill (2-0) - 3 • Central Dauphin MS