2020 Girls Cross Country Schedule

Week 2

September 12, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
9:00 am Jersey Shore @ Williamsport Williamsport Williamsport
10:30 am Bloomsburg @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
10:45 am Selinsgove @ Warior Run Warrior Run Warrior Run
11:00 am Southern Columbia @ Danville Danville Danville
11:00 am Shikellamy @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
11:00 am Mifflinburg @ Milton Milton Milton
 

Week 3

September 15, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA Canton/Sullivan County @ NEB Northeast Bradford Northeast Bradford
4:00 pm Troy @ CV Cowanesque Valley Cowanesque Valley
4:15 pm Central Columbia @ Southern Columbia Southern Columbia Southern Columbia
4:15 pm Hughesville @ Jersey Shore Jersey Shore Jersey Shore
4:15 pm Mifflinburg @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
4:15 pm Montoursville @ Central Mountain Central Mountain Central Mountain
4:30 pm Athens @ Towanda Towanda Towanda
4:30 pm Sayre/Wellsboro @ Wyalusing Wyalusing Wyalusing
4:30 pm Williamsport @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
4:30 pm Shikellamy @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
September 16, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Berwick/CMVT/Holy Redeemer @ Northwest Area Northwest Area Northwest Area
5:30 pm Bloomsburg @ Shamokin Shamokin Shamokin
September 19, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
10:30 am South Williamsport @ Sullivan County Sullivan County Sullivan County
11:00 am Milton @ Shamokin Shamokin Shamokin
 

Week 4

September 21, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
5:45 pm Midd-West @ Mifflinburg Mifflinburg Mifflinburg
September 22, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA Athens @ Troy Troy Troy
4:15 pm Shamokin @ Danville Danville Danville
4:15 pm Lewisburg @ Warrior Run Warrior Run Warrior Run
4:15 pm Montoursville @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
4:15 pm Mount Carmel @ Southern Columbia Southern Columbia Southern Columbia
4:30 pm CV/South Williamsport/Sullivan County @ Wellsboro Wellsboro Wellsboro
4:30 pm Wyalusing @ NEB Northeast Bradford Northeast Bradford
4:30 pm North Penn-Mansfield/Towanda @ Sayre Sayre Sayre
4:30 pm Hughesville @ Williamsport Williamsport Williamsport
4:30 pm Selinsgrove @ Milton Milton Milton
4:45 pm Loyalsock @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
September 23, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Berwick/Dallas/Northwest Area/South Williamsport/Wyoming Area/Wyoming Seminary @ CMVT Columbia Montour Vo-Tech Columbia Montour Vo-Tech
September 24, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:30 pm Shamokin/Mount Carmel @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
4:45 pm Milton @ Central Columbia Central Columbia Central Columbia
September 26, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
11:00 am Danville @ Mount Carmel Mount Carmel Mount Carmel
11:00 am Danville @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
 

Week 5

September 29, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:15 pm Bloomsburg @ Danville Danville Danville
4:15 pm Central Columbia/Southern Columbia @ Shamokin Shamokin Shamokin
4:15 pm Midd-West @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
4:30 pm Athens/Sayre @ Sullivan County Sullivan County Sullivan County
4:30 pm NEB/Towanda @ Cowanesque Valley Cowanesque Valley Cowanesque Valley
4:30 pm Wyalusing @ North Penn-Mansfield Mansfield Mansfield
4:30 pm Central Mountain @ Williamsport Williamsport Williamsport
5:45 pm Warrior Run @ Mifflinburg Mifflinburg Mifflinburg
September 30, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Berwick/CMVT/Northwest Area/Wilkes Barre @ Pittston Pittston Pittston
4:15 pm Montoursville @ Jersey Shore Jersey Shore Jersey Shore
4:30 pm Milton @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
 

Week 6

October 6, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Sullivan County @ North Penn-Mansfield Mansfield Mansfield
4:15 pm Bloomsburg @ Mount Carmel Mount Carmel Mount Carmel
4:15 pm Williamsport @ Danville Danville Danville
4:15 pm Hughesville @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:15 pm Midd-West @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy
4:30 pm Athens/Cowanesque Valley @ Wyalusing Wyalusing Wyalusing
4:30 pm NEB @ Sayre Sayre Sayre
4:30 pm South Williamsport/Towanda @ Wellsboro Wellsboro Wellsboro
4:30 pm Selinsgrove @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
4:30 pm Milton @ Warrior Run Warrior Run Warrior Run
October 7, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Berwick/CMVT/Lake Lehman/Northwest Area/Tunkhannock @ Wyoming Valley West Wyoming Valley West Wyoming Valley West
October 8, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:15 pm Milton @ Southern Columbia Southern Columbia Southern Columbia
4:30 pm Central Mountain @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
 

Week 7

October 13, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:15 pm Bloomsburg @ Southern Columbia Southern Columbia Southern Columbia
4:30 pm North Penn-Mansfield/NEB/Wellsboro @ Athens Athens Athens
4:30 pm CV/Sayre @ Canton Canton Canton
4:30 pm Sullivan County/Troy/Wyalusing @ Towanda Towanda Towanda
4:30 pm Central Mountain/Shamokin @ Hughesville Hughesville Hughesville
4:30 pm Lewisburg @ Milton Milton Milton
4:30 pm Midd-West @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
4:30 pm Williamsport @ Montoursville Montoursville Montoursville
4:45 pm Central Columbia @ Danville Danville Danville
5:45 pm Shikellamy @ Mifflinburg Mifflinburg Mifflinburg
October 14, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:00 pm Berwick/CMVT/Hazelton/MMI Prep/Northwest Area @ Crestwood Crestwood Crestwood
October 15, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:15 pm Hughesville @ Loyalsock Loyalsock Loyalsock
October 17, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
TBA PHAC Invite Shikellamy Shikellamy
11:00 am NTL Coaches Invite Northeast Bradford Northeast Bradford
11:00 am Danville @ Lewisburg Lewisburg Lewisburg
 

Week 8

October 20, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:30 pm Midd-West @ Milton Milton Milton
4:30 pm Mifflinburg @ Selinsgrove Selinsgrove Selinsgrove
October 21, 2020
TIMEMEETHOSTLOCATION
4:15 pm Shamokin @ Shikellamy Shikellamy Shikellamy