2020 Volleyball Schedule

Week 2

September 11, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Wellsboro (1-0) - 3 • Cowanesque Valley (0-1) - 0 Wellsboro
September 12, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shamokin (0-1) - 0 Minersville (1-0) - 3 • Shamokin
1:00 pm Bald Eagle Area (1-0) - 3 • Williamsport (0-1) - 0 Bald Eagle Area
 

Week 3

September 14, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA St. Joseph's Catholic (1-0) - 3 • Sugar Valley Rural Charter School (0-2) - 1 St. Joseph's Catholic
TBA Shamokin (3-2) - 3 • Midd-West (0-2) - 0 Shamokin
5:30 pm Williamsport (2-2) - 3 • South Williamsport (1-2) - 0 Williamsport
6:00 pm Smethport (0-1) - 0 Galeton (2-1) - 3 • Smethport
7:30 pm Canton (3-0) - 3 • Towanda (1-1) - 0 Canton
September 15, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Galeton (2-1) - 3 • Coudersport (0-1) - 1 Galeton
6:00 pm Cowanesque Valley (0-3) - 1 Northeast Bradford (3-0) - 3 • Cowanesque Valley
7:30 pm Canton (3-0) - 3 • Athens (1-1) - 1 Canton
7:30 pm Williamson (0-2) - 0 Wellsboro (3-0) - 3 • Williamson
7:30 pm Wyalusing (0-2) - 2 Towanda (1-1) - 3 • Wyalusing
September 16, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shenandoah Valley (0-1) - 1 Shamokin (3-2) - 3 • Shenandoah Valley
5:30 pm Williamsport (2-2) - 3 • Sugar Valley Rural Charter School (0-2) - 0 Williamsport
September 17, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shamokin (3-2) - 0 Central Mountain (1-0) - 3 • Shamokin
6:00 pm Athens (1-1) - 3 • Cowanesque Valley (0-3) - 0 Athens
6:00 pm Oswayo Valley (1-0) - 3 • Galeton (2-1) - 2 Oswayo Valley
7:30 pm Wellsboro (3-0) - 3 • Troy (0-1) - 0 Wellsboro
7:30 pm Wyalusing (0-2) - 0 Northeast Bradford (3-0) - 3 • Wyalusing
7:30 pm South Williamsport (1-2) - 0 Canton (3-0) - 3 • South Williamsport
September 19, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Lourdes Regional (0-1) - 0 Shamokin (3-2) - 3 • Lourdes Regional
10:00 am Northeast Bradford (3-0) - 3 • Williamson (0-2) - 0 Northeast Bradford
11:00 am South Williamsport (1-2) - 3 • Midd-West (0-2) - 1 South Williamsport
11:00 am Minersville (2-0) - 3 • Williamsport (2-2) - 1 Minersville
 

Week 4

September 21, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Pine Grove (1-0) - 3 • Lourdes Regional (1-5) - 0 Pine Grove
5:30 pm Williamsport (3-2) - 3 • Shamokin (5-3) - 0 Williamsport
6:00 pm Johnsonburg (1-0) - 3 • Galeton (4-2) - 0 Johnsonburg
7:30 pm Cowanesque Valley (1-5) - 1 North Penn-Liberty (1-0) - 3 • Cowanesque Valley
September 22, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Upper Dauphin (2-0) - 3 • Midd-West (0-3) - 0 Upper Dauphin
6:00 pm Sayre (0-2) - 0 Athens (3-1) - 3 • Sayre
6:00 pm Troy (1-2) - 2 Northeast Bradford (4-0) - 3 • Troy
7:00 pm Tamaqua (1-0) - 3 • Lourdes Regional (1-5) - 1 Tamaqua
7:30 pm Williamson (0-4) - 0 Cowanesque Valley (1-5) - 3 • Williamson
September 23, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Juniata (1-1) - 3 • Sugar Valley Rural Charter School (0-3) - 1 Juniata
TBA Shamokin (5-3) - 3 • South Williamsport (1-4) - 0 Shamokin
5:30 pm East Juniata (0-3) - 0 Northern Dauphin Christian School (1-0) - 3 • East Juniata
6:00 pm Bradford (0-1) - 1 Galeton (4-2) - 3 • Bradford
7:00 pm Lourdes Regional (1-5) - 0 North Schuylkill (1-0) - 3 • Lourdes Regional
September 24, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Juniata (1-1) - 0 Shamokin (5-3) - 3 • Juniata
5:30 pm East Juniata (0-3) - 0 Upper Dauphin (2-0) - 3 • East Juniata
6:00 pm Cowanesque Valley (1-5) - 2 Troy (1-2) - 3 • Cowanesque Valley
6:00 pm Athens (3-1) - 3 • Williamson (0-4) - 0 Athens
6:00 pm Galeton (4-2) - 3 • Northern Potter (0-1) - 0 Galeton
7:00 pm Lourdes Regional (1-5) - 1 Lehighton (1-0) - 3 • Lourdes Regional
7:30 pm Sayre (0-2) - 2 Wyalusing (1-2) - 3 • Sayre
September 26, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
11:00 am Christian School of York (1-0) - 3 • East Juniata (0-3) - 1 Christian School of York
12:30 pm Lourdes Regional (1-5) - 3 • South Williamsport (1-4) - 0 Lourdes Regional
 

Week 5

September 28, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shamokin (5-6) - 1 Upper Dauphin (3-0) - 3 • Shamokin
6:00 pm St. Joseph's Catholic (2-0) - 3 • East Juniata (0-8) - 1 St. Joseph's Catholic
6:00 pm Port Allegany (0-1) - 1 Galeton (7-3) - 3 • Port Allegany
6:00 pm South Williamsport (1-5) - 0 Northern Dauphin Christian School (3-0) - 3 • South Williamsport
7:00 pm Blue Mountain (1-0) - 3 • Lourdes Regional (2-8) - 0 Blue Mountain
7:30 pm Athens (4-2) - 2 Northeast Bradford (6-0) - 3 • Athens
September 29, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Northern Dauphin Christian School (3-0) - 3 • East Juniata (0-8) - 0 Northern Dauphin Christian School
5:30 pm Williamsport (6-3) - 3 • Midd-West (0-4) - 0 Williamsport
7:00 pm Lourdes Regional (2-8) - 0 Pottsville (1-0) - 3 • Lourdes Regional
7:30 pm North Penn-Liberty (3-0) - 3 • Sayre (0-4) - 0 North Penn-Liberty
7:30 pm Wyalusing (1-5) - 1 Athens (4-2) - 3 • Wyalusing
September 30, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Williams Valley (1-0) - 3 • Shamokin (5-6) - 0 Williams Valley
6:00 pm Galeton (7-3) - 3 • Cameron County (0-1) - 1 Galeton
7:00 pm Schuylkill Haven (0-1) - 2 Lourdes Regional (2-8) - 3 • Schuylkill Haven
October 1, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
4:30 pm Panther Valley (1-0) - 3 • Lourdes Regional (2-8) - 0 Panther Valley
5:30 pm Juniata (2-1) - 3 • East Juniata (0-8) - 0 Juniata
5:30 pm Cowanesque Valley (2-5) - 3 • Williamsport (6-3) - 1 Cowanesque Valley
6:00 pm Galeton (7-3) - 3 • Austin (0-1) - 0 Galeton
7:30 pm Wyalusing (1-5) - 0 North Penn-Liberty (3-0) - 3 • Wyalusing
7:30 pm Wellsboro (4-0) - 3 • Sayre (0-4) - 0 Wellsboro
October 2, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Galeton (7-3) - 1 Otto-Eldred (1-0) - 3 • Galeton
October 3, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA East Juniata (0-8) - 0 Williamsport (6-3) - 3 • East Juniata
11:00 am Williamsport (6-3) - 3 • East Juniata (0-8) - 0 Williamsport
1:30 pm Northeast Bradford (6-0) - 3 • Wyalusing (1-5) - 1 Northeast Bradford
5:30 pm Minersville (3-0) - 3 • Shamokin (5-6) - 0 Minersville
 

Week 6

October 5, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Lourdes Regional (2-12) - 2 Sugar Valley Rural Charter School (2-3) - 3 • Lourdes Regional
5:30 pm East Juniata (1-11) - 0 Halifax (1-0) - 3 • East Juniata
6:00 pm Athens (6-3) - 3 • Sayre (0-7) - 0 Athens
7:30 pm Towanda (3-3) - 0 North Penn-Liberty (6-0) - 3 • Towanda
October 6, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Central Mountain (2-0) - 3 • Shamokin (5-8) - 0 Central Mountain
5:30 pm Midd-West (0-6) - 0 South Williamsport (2-7) - 3 • Midd-West
6:00 pm Otto-Eldred (2-0) - 3 • Galeton (8-4) - 2 Otto-Eldred
6:00 pm Williamson (0-5) - 0 Williamsport (8-4) - 3 • Williamson
7:00 pm Jim Thorpe (1-0) - 3 • Lourdes Regional (2-12) - 0 Jim Thorpe
7:00 pm Sayre (0-7) - 0 Northeast Bradford (7-0) - 3 • Sayre
7:30 pm North Penn-Liberty (6-0) - 3 • Athens (6-3) - 1 North Penn-Liberty
7:30 pm Wellsboro (5-1) - 3 • Wyalusing (1-6) - 1 Wellsboro
October 7, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Williamsport (8-4) - 2 Minersville (4-0) - 3 • Williamsport
5:30 pm East Juniata (1-11) - 1 Sugar Valley Rural Charter School (2-3) - 3 • East Juniata
6:00 pm Towanda (3-3) - 3 • Cowanesque Valley (3-7) - 0 Towanda
October 8, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Northern Dauphin Christian School (4-0) - 3 • South Williamsport (2-7) - 0 Northern Dauphin Christian School
5:30 pm Midd-West (0-6) - 0 East Juniata (1-11) - 3 • Midd-West
6:00 pm Towanda (3-3) - 0 Athens (6-3) - 3 • Towanda
6:00 pm Galeton (8-4) - 3 • Smethport (0-2) - 0 Galeton
6:00 pm Sayre (0-7) - 0 Cowanesque Valley (3-7) - 3 • Sayre
7:00 pm Lourdes Regional (2-12) - 0 Schuylkill Haven (1-1) - 3 • Lourdes Regional
7:30 pm North Penn-Liberty (6-0) - 3 • Wellsboro (5-1) - 0 North Penn-Liberty
October 10, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
11:00 am Juniata (3-1) - 3 • South Williamsport (2-7) - 0 Juniata
11:00 am Shamokin (5-8) - 0 Williamsport (8-4) - 3 • Shamokin
11:00 am East Juniata (1-11) - 0 Fannett Metal (1-0) - 3 • East Juniata
12:30 pm Lourdes Regional (2-12) - 0 Williams Valley (2-0) - 3 • Lourdes Regional
2:30 pm Cowanesque Valley (3-7) - 1 Towanda (3-3) - 3 • Cowanesque Valley
 

Week 7

October 12, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shamokin (6-9) - 0 Pine Grove (3-0) - 3 • Shamokin
6:00 pm Coudersport (1-1) - 3 • Galeton (9-6) - 0 Coudersport
6:30 pm Minersville (5-0) - 3 • Lourdes Regional (2-16) - 0 Minersville
October 13, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Midd-West (0-8) - 0 Upper Dauphin (5-0) - 3 • Midd-West
5:30 pm South Williamsport (2-8) - 0 Sugar Valley Rural Charter School (3-4) - 3 • South Williamsport
5:30 pm Shamokin (6-9) - 3 • East Juniata (1-14) - 0 Shamokin
6:00 pm Canton (10-0) - 3 • Troy (1-3) - 0 Canton
6:30 pm North Schuylkill (2-0) - 3 • Lourdes Regional (2-16) - 0 North Schuylkill
7:00 pm Sayre (0-11) - 1 Williamson (2-7) - 3 • Sayre
7:30 pm Cowanesque Valley (3-10) - 2 Wyalusing (3-7) - 3 • Cowanesque Valley
7:30 pm Athens (7-5) - 3 • Wellsboro (7-2) - 2 Athens
7:30 pm Northeast Bradford (9-2) - 0 North Penn-Liberty (8-0) - 3 • Northeast Bradford
October 14, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Lourdes Regional (2-16) - 1 Millersburg (1-0) - 3 • Lourdes Regional
TBA Juniata (5-2) - 3 • Midd-West (0-8) - 0 Juniata
6:00 pm Galeton (9-6) - 1 Oswayo Valley (2-0) - 3 • Galeton
7:30 pm Canton (10-0) - 3 • Cowanesque Valley (3-10) - 0 Canton
7:30 pm Wellsboro (7-2) - 3 • Athens (7-5) - 0 Wellsboro
7:30 pm Towanda (3-5) - 0 Northeast Bradford (9-2) - 3 • Towanda
October 15, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Juniata (5-2) - 3 • Sugar Valley Rural Charter School (3-4) - 1 Juniata
5:30 pm Upper Dauphin (5-0) - 3 • East Juniata (1-14) - 0 Upper Dauphin
6:00 pm Central Mountain (3-0) - 3 • Williamsport (9-5) - 0 Central Mountain
6:00 pm Sayre (0-11) - 0 Canton (10-0) - 3 • Sayre
6:00 pm Athens (7-5) - 1 North Penn-Liberty (8-0) - 3 • Athens
6:00 pm Galeton (9-6) - 3 • St. Marys (0-1) - 0 Galeton
7:00 pm Lourdes Regional (2-16) - 0 Pine Grove (3-0) - 3 • Lourdes Regional
7:30 pm Wyalusing (3-7) - 0 Williamson (2-7) - 3 • Wyalusing
October 16, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Canton (10-0) - 3 • Northeast Bradford (9-2) - 0 Canton
October 17, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Canton (10-0) - 3 • Williamson (2-7) - 0 Canton
11:00 am Williamsport (9-5) - 3 • Juniata (5-2) - 1 Williamsport
12:00 pm Halifax (2-0) - 3 • East Juniata (1-14) - 0 Halifax
12:30 pm Wyalusing (3-7) - 3 • Cowanesque Valley (3-10) - 1 Wyalusing
7:00 pm Northeast Bradford (9-2) - 3 • Sayre (0-11) - 0 Northeast Bradford
7:30 pm Wellsboro (7-2) - 3 • Towanda (3-5) - 0 Wellsboro
 

Week 8

October 19, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Millersburg (2-0) - 3 • East Juniata (1-15) - 0 Millersburg
5:30 pm Williamsport (9-6) - 0 Bald Eagle Area (2-0) - 3 • Williamsport
6:00 pm Austin (0-2) - 0 Galeton (11-6) - 3 • Austin
6:00 pm Northeast Bradford (11-2) - 3 • Athens (8-6) - 2 Northeast Bradford
7:30 pm Williamson (4-7) - 3 • Wyalusing (3-9) - 0 Williamson
7:30 pm Towanda (3-6) - 0 Wellsboro (8-3) - 3 • Towanda
October 20, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Northern Potter (0-2) - 1 Galeton (11-6) - 3 • Northern Potter
6:00 pm Northeast Bradford (11-2) - 3 • Cowanesque Valley (3-11) - 0 Northeast Bradford
6:00 pm Troy (1-4) - 0 Athens (8-6) - 3 • Troy
7:00 pm Williamson (4-7) - 3 • Sayre (0-12) - 0 Williamson
7:30 pm Canton (11-0) - 3 • Wyalusing (3-9) - 0 Canton
7:30 pm Wellsboro (8-3) - 1 North Penn-Liberty (9-0) - 3 • Wellsboro
October 21, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
TBA Shamokin (6-9) Sugar Valley Rural Charter School (3-4) Shamokin
7:30 pm Wellsboro (8-3) Canton (11-0) Wellsboro
October 22, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm East Juniata (1-15) Juniata (5-2) East Juniata
5:30 pm Altoona (0-0) Williamsport (9-6) Altoona
6:00 pm Galeton (11-6) Port Allegany (0-1) Galeton
6:00 pm Athens (8-6) Towanda (3-6) Athens
6:00 pm St. Joseph's Catholic (2-0) South Williamsport (2-8) St. Joseph's Catholic
7:30 pm North Penn-Liberty (9-0) Troy (1-4) North Penn-Liberty
7:30 pm Cowanesque Valley (3-11) Williamson (4-7) Cowanesque Valley
7:30 pm Northeast Bradford (11-2) Wellsboro (8-3) Northeast Bradford
7:30 pm Wyalusing (3-9) Sayre (0-12) Wyalusing
October 23, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Northeast Bradford (11-2) Towanda (3-6) Northeast Bradford
October 24, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
11:00 am South Williamsport (2-8) East Juniata (1-15) South Williamsport
11:30 am Wyalusing (3-9) Troy (1-4) Wyalusing
11:30 am North Penn-Liberty (9-0) Williamson (4-7) North Penn-Liberty
October 26, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Sayre (0-12) Towanda (3-6) Sayre
October 28, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
7:30 pm Towanda (3-6) Troy (1-4) Towanda
 

Week 9

October 26, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm Millersburg (2-0) East Juniata (1-15) Millersburg
6:00 pm Cameron County (0-1) Galeton (11-6) Cameron County
6:00 pm Athens (8-6) Wyalusing (3-9) Athens
October 27, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm South Williamsport (2-8) Troy (1-4) South Williamsport
5:30 pm East Juniata (1-15) Sugar Valley Rural Charter School (3-4) East Juniata
6:00 pm Williamson (4-7) Northeast Bradford (11-2) Williamson
7:30 pm North Penn-Liberty (9-0) Towanda (3-6) North Penn-Liberty
7:30 pm Cowanesque Valley (3-11) Canton (11-0) Cowanesque Valley
October 28, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
5:30 pm East Juniata (1-15) West Perry (0-0) East Juniata
7:30 pm Wyalusing (3-9) Canton (11-0) Wyalusing
October 29, 2020
TIMEHOMEAWAYLOCATION
6:00 pm Cowanesque Valley (3-11) Sayre (0-12) Cowanesque Valley
7:30 pm Northeast Bradford (11-2) Canton (11-0) Northeast Bradford
7:30 pm Troy (1-4) Wellsboro (8-3) Troy
7:30 pm Towanda (3-6) Wyalusing (3-9) Towanda